Globālā tīmekļa jubileja

Šonedēļ globālais tīmeklis atzīmē 15 gadu jubileju. Par WWW dzimšanas datumu tiek uzskatīts 1991. gada 6. augusts, jo tieši tajā dienā Tims Berners-Lī, kas tolaik strādājis elementārdaļiņu fizikas centrā CERN Šveicē, alt.hypertext konferencē izvietoja World Wide Web projekta īsu aprakstu. [i]Usenet[/i] arhīvā, kas tiek atbalstīts Google Groups projekta ietvaros, var atrast šo [url=http://groups.google.com/group/alt.hypertext/msg/395f282a67a1916c]vēsturisko liecību[/url]. Šajā pašā dienā WWW kļuva par brīvi pieejamu internetservisu.
[i]Attēlā: pirmais vispasaules tīmekļa logotips.[/i]

Mūsdienās praktiski nav iespējams iztēloties internetu bez WWW, turklāt šos terminus bieži lieto kā sinonīmus. Daudzi interneta lietotāji vispār nav lietojuši neko citu kā WWW, jo pat ne-WWW servisiem (tādiem kā e-pasts un telekonferences) jau sen tika radītas web saskarnes. Saskaņā ar kompānijas Netcraft [url=http://news.netcraft.com/archives/2006/08/01/august_2006_web_server_survey.html]ziņām[/url], šī gada jūlija beigās WWW vietņu skaits bijis ne mazāks kā 92.6 miljoni, turklāt tas palielinās arvien straujāk.

[img]/images/upload/1webserv.jpg[/img]
[i]Pirmais webserveris[/i]

Par savu izgudrojumu Tims Berners-Lī jau ir saņēmis daudzus apbalvojumus, piemēram, Britu impērijas ordeņa bruņinieka titulu, Millennium Technology Prize prēmiju un daudzu izglītības iestāžu goda zinātniskos nosaukumus. Šobrīd daudz laika viņš velta [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Semantic_Web]semantiskā tīkla[/url] koncepcijas attīstībai un popularizēšanai, kam būtu jānāk WWW vietā.

Avots: [url=http://net.compulenta.ru/280678/]Compulenta[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us