George Hotz publicē Sony PlayStation 3 ievainojamības aprakstu

Tikai dažas dienas kopš hakeris George Hotz publiski paziņoja, ka viņam ir izdevies uzlauzt Sony PlayStation 3 spēļu konsoli, lai spētu uz tā palaist paša izveidoto programmu, viņš ir internetā sava mājas lapā publicējis šo ievainojamību jeb mūķi (the exploit), lai tas būtu pieejams ikvienam, kuru tas interesē.

Hotz, kurš ir labi pazīstams no tā brīža, kad viņam izdevās uzlauzt Apple iPhone, savā blogā uzrakstījis, ka viņš esot nolēmis publicēt savu atklāto PS3 ievainojamību, lai redzētu, ko citi cilvēki spēj ar to izdarīt un arī tādēļ, ka viņš grib pievērsties citiem darbiem.

“Cerams, ka šis uzkarsēs visu šo traci ap Sony PS3, un jūs sāksiet domāt kā to izmantot savā labā, lai izdarītu un izveidotu kaut ko praktisku, līdzīgi kā cilvēki rīkojās ar iPhone publicēto ievainojamības aprakstu,” raksta Hotz, “un man ir arī sava privātā dzīve, pie kuras atgriezties, es vairs nevaru turpināt dienu un nakti pavadīt tikai strādājot pie Sony PlayStation 3.”

Pagājušajā piektdienā George Hotz rakstīja, ka pēc piecu nedēļu ilga darba pie “ vienkāršas ierīces ar ne tik vienkāršu programmatūru”, viņam beidzot ir izdevies atkost tās ievainojamību.

PlayStation 3 konsoles pārsvarā darbojas ar programmām, kas ir bijušas nokodētas ar Sony digitālo parakstītu. Tā ir daļa no sarežģītas autortiesību pārvaldīšanas sistēmas, lai nodrošinātu programmatūru drošību, bet šī uzlaušana parāda pirmo vājumu šajā digitālajā aizsardzības sistēmā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us