Geitsi atkal ziedo bibliotēkām

Bila un Melidas Geitsu (Bill Gates, Melinda Gates) fonds kārtējo reizi ziedojis naudu labdarībai. Filantropu vadītā iestāde ziedojusi septiņu ASV štatu bibliotēkām, lai tām būtu iespēja uzlabot savu interneta pieslēgumu, tādējādi veicinot informācijas apmaiņu un papildinot bibliotēkas sniegto pakalpojumu klāstu.

Septiņu ASV štatu – Arkanzasas, Kalifornijas, Kanzasas, Masačūsetsas, Ņujorkas, Teksasas un Virdžīnijas – bibliotēku uzlabošanai fonds ziedojis 6,9 miljonus ASV dolāru. „Ar šo pilotprogrammu mēs vēlamies nodrošināt septiņu štatu publisko bibliotēku darbu, uzlabojot viņu piekļuvi internetam. Tas ļaus cilvēkiem piekļūt informācijai, izglītoties un sasniegt ekonomisku izaugsmi,” skaidro Gates Foundation direktora vietniece Džila Niši (Jill Nishi). Līdz ar atbalstu bibliotēkām, fonds ziedojis arī 850 tūkstošus dolāru Amerikas Bibliotēku Asociācijas IT birojam.

„Publiskās bibliotēkas valstī spēlē integrēšanas lomu, mazinot digitālā laikmeta radīto atstarpi starp miljoniem amerikāņu. Taču jādara vairāk, lai bibliotēkas varētu turpināt piedāvāt ātru un uzticamu interneta servisu,” atzīmē Dž.Niši.

Nesen veikts pētījums rāda, ka lokālā bibliotēka 73% iestāžu ir neizmantots vai reti izmantots pakalpojums. Taču aizvien vairāk un vairāk lietotāji izvēlas reizi pa reizei ierasties bibliotēkā un sameklēt sev nepieciešamo informāciju, nevis maksāt lielu ikmēneša maksu par šo privilēģiju mājās. Diemžēl tikai 38,9% no bibliotēkām ir aprīkotas ar ātrgaitas internetu.

Papildus tam, Bils un Melinda Geitsi ziedojuši septiņus miljonus dolāru, lai Āfrikā varētu apkarot parazītslimības.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us