Gartner uzskata, ka Apple saglabās līderpozīcijas planšetdatoru tirgū

Tirgus izpētes uzņēmuma Gartner analītiķi uzskata, ka tuvākajā nākotnē planšetdatoru tirgū turpinās dominēt Apple veidotie planšetdatori. Balstoties uz sniegtajiem datiem, pagājušajā gadā visā pasaulē pārdoti 18 miljoni planšetdatoru, no kuriem 15 miljoni bijuši Apple veidotie iPad.

Pagājušā gada trešajā ceturksnī Stīva Džobsa impērija kontrolēja 93% planšetdatoru tirgus, taču gada beigās konkurences dēļ šis apjoms samazinājās līdz 73%. Taču neraugoties uz to, Gartner analītiķi uzskata, ka tuvākajā laikā nekas nespēs apdraudēt Apple līderpozīcijas šajā tirgus segmentā.

Kāda tad ir Apple panākumu atslēga? Gartner pieļauj, ka par savu popularitāti iPad planšetdatori var pateikties programmatūras ekosistēmai, kas veidota ap iOS operētājsistēmu, un veiksmīgam tehniskam salikumam. Taču analītiķi atzīmē arī planšetdatoru nepilnības – USB porta un SD atmiņas karšu lasītāja trūkumu.

[img]http://datuve/images/upload/20101106174321.jpg[/img]
Gartner nebaidās apgalvot, ka vairāk nekā puse iPad īpašnieku iegādāsies planšetdatora otrās paaudzes versiju, lai tiktu pie ierīces ar kameru. Analītiķi prognozē, ka šogad planšetdatoru tirgus apjoms sasniegs 50 miljonus pārdoto vienību.

[url=http://business.compulenta.ru/600322/]Compulenta[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us