Gartner pareģo lielākās izmaiņas datoru paaudzē

Gartner – informācijas un tehnoloģiju izmeklējumu, un pētījumu kompānija pareģo, ka nākamos mēnešus mēs novērosim lielākās datoru tehnoloģiju izmaiņas iepriekšējo divdesmit gadu laikā. Lēmumi, kas datoru tehnoloģijā tiks pieņemti tagad, atstās iespaidu arī uz turpmāko dekādi.
Kompānija Gartner šīs nedēļas Itxpo konferencē floridā, delegātiem paziņojusi, ka ievērojamas izmaiņas būs redzamas aparatūrā, programmatūrā un tehnoloģijās, ar kurām saistīts iepriekš minētais.

Gartner izmeklējumu viceprezidents [i]Stephen Kleynhans[/i] : “Vista jau ir potenciāli vislielākā izmaiņa operētājsistēmu vēsturē kopš Windows 2000 laikiem. Organizācijas atklās, ka Vista nevar tikt adaptēta bez uzmanīgas izsvēršanas par tās ietekmi uz esošo datoru iespējām”.

No aparatūras puses, tradicionālais, līdz šim izmantotais, procesors ar vienu kodolu paliks vēsturē.

Gartner arī pareģo, ka notiks strauja pāreja no personālajiem datoriem uz klepja datoriem un ka līdz 2008. gadam nolīdzināsies personālo un klēpja datoru pārdošanas apjomi.
Tiek pareģota ne tikai atšķirības samazināšanās starp korporatīvo un patērētāja datoru, bet arī tas, ka katrs lietotājs tieksies palielināt sev piederošās datortehnikas apjomu.

Gartner analītiķis, direktors [i]Ranjit Atwal[/i]: “Ir izveidojusies fundamentāla plaisa starp informācijas tehnoloģiju departamentiem un parastajiem lietotājiem. IT departamenti grib kontrolēt un iegrožot informācijas plūsmu un izvēli parastajam lietotājam, kamēr parastie lietotāji vēlas pretējo, bet nākamā lietotāju paaudze jau pieprasīs maksimālu brīvību”.

Avots: theregister.co.uk

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us