Gartner pareģo interneta sabrukumu

Кompānija Gartner piedāvā savas jaunākās prognozes dažādās IT sfērās uz 2011- 2015 gadu. Tuvāko gadu galvenās tendences ir: planšetes aizņems ierastu datoru vietu, lielākā daļa organizāciju sāks izmantot darbā korporatīvos web-pielikumus, liela daļa online-draugu sociālajos servisos būs „ne-cilvēki”, bet daudzas kompānijas aizies „mākoņos”. Bet tagad par visu pēc kārtas.

Gartner eksperti uzskata, ka iPad planšetdatoru veiksmīga parādīšanās tirgū uzlabos izstrādes šajā nozarē un 2013. gadā 80% no komerciālām organizācijām izmantos planšetes ikdienas darbā. Turklāt, ja tagad iPad un tām līdzīgos izmanto pārsvarā saturaa patēriņam, nākotnē tos pielāgos veidot saturu, un daudziem lietotājiem pat darbam (ne tikai izklaidei) nebūs vajadzīgi lieli datori un portatīvie datori.

Marketologi un zīmolu virzītāji sociālajos servisos būs priecīgi par nākamo prognozi: pēc analītiķu domām, zīmolu ekspansija sociālajā tīklā turpināsies. Uz 2015. gadu 10% lietotāju „draugu” nebūs cilvēki, bet kompāniju lapas vai speciāli apmācīti „reklāmas” boti.

[img]http://datuve/images/upload/20101207132758.jpg[/img]

Visbeidzot, līdz 2015. gadam lielā industriālā divdesmitnieka G20 kritiskās infrastruktūras (finanšu nozare, mobilās komunikācijas, elektrotīkli utt.) iznīcinās vai nopietni bojās masu uzbrukumi vai „online-sabotāža”.

Pēc ekspertu vērtējumiem, šādu uzbrukumu sekas pēc mēroga būs salīdzināmas ar teroristisko aktu sekām ASV 2001.gada 11.septembrī, bet šīs sekas dod par sevi ziņu jau 9 gadus.

Kā avots izmantota Gartner.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us