Gartner: Android nolīdzina konkurentus līdz ar zemi

Agrāk Google tikai sapņoja par to, ka Android operētājsistēma varētu kļūt par RIM un Apple konkurentu, taču pēdējo gadu laikā šis sapnis ir piepildījies. Android strauji guvusi popularitāti visā pasaulē, atrodot vietu pat tirgus iespaidīgākajās ierīcēs.

Tirgus izpētes uzņēmuma Gartner pētījums liecina, ka šī gada pirmajā ceturksnī Android operētājsistēma sagrābusi 36 procentus pasaules operētājsistēmu tirgus. Gada laikā Google veidotajai operētājsistēmai izdevies gandrīz četrkāršot savu tirgus daļu (2010. gada pirmajā ceturksnī Android tirgus daļa bija 9,6 procenti). Apple iOS atrodas trešajā vietā ar 16,8 procentiem, savukārt RIM pieder 13 procenti tirgus.

Lielāks Android konkurents ir Nokia ar Symbian OS, kuras tirgus daļa ir 27,4 procenti. Nākamā gada laikā Nokia centīsies operētājsistēmu tirgus otrajā vietā izvirzīt Windows Phone 7 operētājsistēmu. Microsoft WP7 ārkārtīgi nepieciešama palīdzība, jo neraugoties uz inovatīvo saskarsni, operētājsistēmas tirgus daļa ir tikai 3,6 procenti.

[img]http://datuve/images/upload/20110523105213.jpg[/img]
Apple un RIM gadījumā risinājumus atrast nav tik viegli. Abi ražotāji riskē tikt nostumti malā, ko galvenokārt veicina uzņēmumu politika nelicencēt operētājsistēmas trešās puses ierīču ražotājiem. Ik gadu patērētājiem tiek piedāvāts tikai viens Apple un daži RIM viedtālruņi, tādēļ patērētāji nolemj pievērsties plašākajam Android un Symbian piedāvājumam.

Ierīces ar Android un iOS operētājsistēmām ir vienīgās, kuras salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmo ceturksni pirktas vairāk. Šī gada pirmajā ceturksni Apple pārdeva 16,8 miljonus iPhone viedtālruņu, savukārt pagājušogad – 8,2 miljonus. Salīdzinājumam – Symbian piedzīvojusi kritumu no 44,2 procentu lielas tirgus daļas, RIM – no 19,6 procentiem, savukārt Microsoft – no 6,8 procentiem.

Gartner ziņo, ka 23,6 procenti no 427,8 miljoniem tālruņu, kas tika pārdoti šī gada pirmajā ceturksnī, bijuši viedtālruņi.

[url=http://www.dailytech.com/Gartner+Android+is+Bulldozing+Competition+Picks+up+Third+of+Market+in+Q1/article21687.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us