Gaidāmi P55 mikroshēmojuma mātesplašu uzlabojumi

Mātesplašu ražotāji jau gatavojot jaunu P55 mikroshēmojuma plašu paaudzi, kurai būs USB 3.0 un SATA 6 Gb/s atbalsts. Šāds solis patiesībā nav nekas pārsteidzošs, jo daudz lietotāju bija sūdzējušies par SATA 6 Gb/s trūkumu nesen izlaistajās platēs. Lai nu kā, par P55 mikroshēmojuma mātesplašu cenām gan neviens nesūdzējās, jo tās tiešām ir pieņemamas.

Acīmredzami, ka tirgū ir vēl pietiekami daudz vietas nedaudz dārgākām mātesplatēm, kas būs nodrošinātas pret novecošanu ilgāk nekā pašreizējās plates. Tā kā USB 3.0 un SATA 6 Gb/s ierīces sāks parādīties visai drīz, nav šaubu, ka jaunas paaudzes platēm būs liels pieprasījums, par spīti lielākām cenām.

Jāpatur prātā, ka P55 mikroshēmojumam nepietiek joslas platuma, lai pilnībā izmantotu USB 3.0 un SATA 6 Gb/s iespējas, tomēr gaidītais veiktspējas pieaugums tik un tā ir nozīmīgs. Tāpat X58 mikroshēmojuma mātesplates arī drīz vien iegūs jaunos standartus, taču tām nekādu ierobežojumu joslas platuma ziņā nebūs.

Protams, mātesplašu ražotāji jau bija ieskicējuši uzlabojumus, projektējot pašreizējās plates, tāpēc jauno iespēju pievienošanai nevajadzētu sagādāt grūtības. Taču dažas kompānijas ies vieglāku ceļu – tās vienkārši iekļaus iepakojumā PCI-Express x4 karti ar pārīti USB 3.0 pieslēgvietām un lieta būs darīta.

Par nelaimi, joprojām nav zināms, kad jaunās plates varētu parādīties tirgū.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us