Francija izseko 18 milj. lietotāju, kuri apmainās ar failiem

Dažās Eiropas valstīs kopš pagājušā gada tiek izmantota brīdinājumu sistēma, saskaņā ar kuru pēc trim likuma pārkāpumiem lietotāju var atslēgt no interneta. Piemēram, Francijā pēdējo 9 mēnešu laikā tika vērota 18 milj. lietotāju aktivitāte, kuri lejupielādē un dalās ar failiem.

Šīs sistēmas darbību vēro vietējie provaideri. Pēc trim brīdinājumiem viņi ir tiesīgi iesniegt lietu tiesā, kur lietotājam tiks piemērotas dažādas sankcijas: sākot ar sodu un beidzot ar atslēgšanu. Neskatoties uz sekošanas mērogu, neviens lietotājs pagaidām nav ticis atslēgts no pasaules tīkla, kaut arī uz to pretendē apmēram 900 tūkst.

[img]http://datuve/images/upload/20110731134253.jpg[/img]

No 18 milj. IP-adrešu, kuri aktīvi apmainās ar failiem, tika veikta mehāniska izvēle viena miljona apmērā, pēc tam iegūto informāciju nosūtīja provaideriem, kuri atgrieza informāciju par 900 000 identificētu lietotāju. Rezultātā, 9 mēnešu laikā tika nosūtīti 470 000 brīdinājumu, t.i. apmēram 50 000 katru mēnesi.

Divi brīdinājumi tika nosūtīti tikai 20 000 lietotājiem, bet trīs – 10 cilvēkiem, kuru lietas tagad tiek skatītas tiesā. Šiem lietotājiem draud sods €1500 apmērā un ir iespējama daļēja atslēgšana no interneta.

Kā avots izmantota removethelabels.com.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us