Franči rada mākslīgo sirdi, kas varētu būt galvastiesu pārāka par konkurentiem

Franču zinātnieki izveidojuši prototipu jaunai mākslīgajai sirdij, kas varētu izglābt vairākus tūkstošus dzīvību. Atšķirībā no ierastajiem „motoriņiem”, šī darbojas gandrīz identiski kā cilvēka sirds un veidota, izmantojot dažādus jaunus materiālus, piemēram tehnoloģijas no satelītiem un gaisa kuģiem.

Kopmānija Carmat, kas izstrādājusi ierīci, uzskata, ka tieši pateicoties modernajiem materiāliem tā varētu glābt miljoniem dzīvību. Jaunā mākslīgā sirds ir maksimāli tuvs modelis īstajam orgānam (modelī iespējams saskatīt atsevišķus kambarus un pusmēness vārstuļus) un tā aprīkota ar neskaitāmiem sensoriem, kas izmantoti modernajos gaisa kuģos. Ar to palīdzību tiek mērīta asins plūsma un dažādu izmaiņu gadījumā iespējams uzreiz pielāgot pārējo elementu darbību.

[img]/images/upload/artificial_heart_1.jpg[/img]
Ja līdz šim izmantotajām mākslīgajām sirdīm bija tikai viens motors, tad šai ir divi – viens pumpē asinis caur mazo asinsrites loku (plaušām), savukārt otrs nodrošina asins cirkulāciju pa visu ķermeni. Ierīce veidota no dažādiem polimēriem un cūkas audiem. Jau šobrīd veikti testi ar dažādiem dzīvniekiem un tiek gaidīta atļauja, lai sāktu izmēģinājumus ar cilvēkiem.
Jāpiezīmē, ka jaunās sirds cena varētu būt ap 150 tūkstošiem eiro. Tiesa, dzīvība taču ir vērtīgāka!

[img]/images/upload/artificial_heart_2.jpg[/img]
Aprēķini liecina, ka apmēram 17 miljoni cilvēku pasaulē ik gadu iet bojā dažādu sirds slimību dēļ. 2006.gadā transplantēja apmēram 2200 sirdis, taču ne visiem, kam tās vajadzēja, pietika – nepieciešams izmantot mākslīgos aparātus. Tiesa, tie ne vienmēr ir efektīvi.

Līdz šim pieejamās mākslīgās sirdis lielākoties tika izmantotas tikai līdz brīdim, kad atrasts piemērots donors. Galvenā problēma šādām ierīcēm bija to nedabīgā asins pumpēšana un sarežģītā izmantošana, kas limitēja to izmantojamību.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us