Firma pazaudē savu klientu konfidenciālos datus

Nevarētu teikt, ka [i]Ernst & Young[/i] ir mazs uzņēmums – tajā kā nekā strādā daudzi tūkstoši darbinieku. Tā ir globāla organizācija – apvienība, kas sastāv no daudziem mazākiem uzņēmumiem no visas pasaules.

[i]Ernst & Young[/i] darbības sfēra ir grāmatvedība, audits, konsultāciju sniegšana un juridiskie pakalpojumi. Īpašs akcents tiek likts uz palīdzību riska faktoru aprēķinos un riska paredzēšanā. “Expect the unexpected” ([i]esi gatavs negaidītajam[/i]) vēsta viņu sauklis. Vēl viņi piedāvā padomus un palīdzību IT uzņēmumu aizsargāšanā no vīrusiem, hakeru uzbrukumiem un iekšējiem drošības draudiem.

Liels uzņēmums – lieli klienti. [i]Ernst & Young[/i] veic auditus, ved grāmatvedību un sniedz padomus uzņēmumiem, kuru darbības sfēras ir sākot ar banku biznesu un beidzot ar datorčipu ražošanu.

Šoreiz viņi nebija gatavi tam, ko nebija gaidījuši – viņi vispirms nozaudēja vienu portatīvo datoru ar savu klientu darbinieku sarakstiem, personas datiem un sociālās apdrošināšanas numuriem, tostarp arī Sun Microsystems izpilddirektora Skota Maknīlija ([i]Scott McNealy[/i]) datiem, par ko pats Sun vadītājs ir ne pa jokam saniknots.

“Mēs dziļi nožēlojam, ka dators ar konfidenciālu mūsu klientu informāciju tika nozagts. Tas bija nejaušs notikums, dators tika nozagts no aizslēgtas kāda mūsu darbinieka automašīnas,” stāstīja nelaimīgās auditorfirmas pārstāvis Čārlzs Perkins. “Mūsu klientu informācijas konfidencialitāte un drošība mums ir ārkārtīgi svarīga.”

[i]Ernst & Young[/i] apņēmās vērst par labu savai reputācijai un klientiem nodarīto kaitējumu un… pazaudēja vēl 4 portatīvos datorus.

Floridā, Vestonas biroju kompleksā [i]Beacon Pointe[/i] četri [i]Ernst & Young[/i] auditori bija nolēmuši, ejot pusdienās, atstāt savus 8000$ vērtos Dell portatīvos datorus konferenču zālē. Viņi nesteidzīgā solī devās uz kafejnīcu, kad tukšajā konferenču zālē ienāca divi sveši vīrieši. Iespējams, viņi nodomāja: “Paskat, par velti dala datorus! Dodiet divus!” Paņēmuši katrs divus portatīvos datorus, svešie garāmgājēji netraucēti pameta ēku.

Šķiet, ka februārī šādas neveiksmes vajāja arī citus līdzīga profila uzņēmumus, [i]Deloitte and Touche[/i] bija lidostā izmētājuši kompaktdiskus ar 9000 cilvēku sociālās apdrošināšanas numuriem un personas datiem, tostarp arī pazīstamās drošības kompānijas [i]McAfee[/i] darbinieku datiem.

Jāpiebilst, ka personas datu nonākšana svešās rokās var būt ļoti bīstama, it sevišķi ja šāda informācija nonāk [url=http://www.ftc.gov/bcp/conline/pubs/credit/idtheft.htm]identitātes zagļu[/url] rokās.

Avoti:
[url=http://www.theregister.co.uk/2006/02/25/ernst_young_mcnealy/]Ernst & Young fails to disclose high-profile data loss[/url], [url=http://www.theregister.co.uk/2006/02/26/ey_laptops/]Ernst & Young loses four more laptops[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us