Firefox tuvāko 2 gadu laikā ienāks arī mobilo ierīču tirgū

Mobilo telefonu interneta pārlūku lauciņā jau kādu laiku „ārdās” Opera ar savu Opera Mini, taču salīdzinoši nesen Operai pievienojies arī Safari, kas atrodams iPhone un iPod mobilajās ierīcēs. Mozilla Foundation nesen publiskojuši savus mērķus nākamajiem diviem gadiem, no kuriem viens mērķis – radīt labāko mobilo ierīču Firefox pārlūku, kas būs galvenais Opera Mini konkurents.

Mičels Beikers (Mitchell Baker), Mozilla Foundation vadītājs nesen publiskojis sasniegšanai paredzētos Mozilla mērķus nākamo divu gadu garumā. Sarakstā īpaši interesants ir 2010.gads. Tā galvenie uzdevumi sadalīti vairākās lielās daļās – palielināt Mozilla lomu internetā, būt vadošajiem cilvēku anonimitātes un drošības veidotājiem, kā arī uzlabot Firefox tirgus daļu un fokusēties uz mobilajām ierīcēm.

[img]/images/upload/OperaMini.jpg[/img]

[i]Tuvāko gadu laikā šo pārlūku daudzi varētu nomainīt pret Firefox mobilo versiju[/i]

Šajā sarakstā interesantākais starp visiem monotonajiem ierakstiem ir tieši pēdējais – kompānija 2010.gadā varētu prezentēt pārlūku, kas paredzēts dažādām mobilajām ierīcēm. Daudzu ilgi gaidītā programma pagaidām nosaukta par „Fennec”, taču pēc apraksta var spriest, ka tā ir Firefox mobilā versija: „efektīvs produkts mobilajam tirgum, kas demonstrētu, ka „mobile” ir daļa no unificēta un atvērta tīkla” raksta M.Beikers. Kompānijas izstrādātāju blogā jau publiskota informācija par TraceMonkey dzinēja pielāgošanu ARM procesoriem – pirmo vērtējumu publika varēs sniegt tikai pēc alfa versijas prezentēšanas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us