Firefox pārsniedzis 20% robežu tirgus sadalījumā

Sešas nedēļas atpakaļ Mozilla klajā laida Firefox 3. NetApplications pētījumu kompānija, kas nodarbojas ar interneta analīzi, paziņojusi, ka šo nedēļu laikā Mozilla pārlūki – kopā skaitot FF2 un FF3 – ieguvuši lielāku kontroli un pārsnieguši maģisko 20% robežu tirgus sadalījumā. Savukārt Internet Explorer, kas joprojām ir populārs mājsaimniecību un ne tik zinošo lietotāju vidū, turpina pamazām zaudēt savu tirgus daļu.

Firefox šī gada maijā tika lietots apmēram 18,41% datoru, savukārt jūnijā – jau 19,27 procentos. Saskaņā ar šonedēļ publiskotajiem datiem, Firefox 2 jūlijā lietoja 13,75%, bet Firefox 3 – 6,92%, kas kopā sastāda 20,68 procentus. Pārlūka popularitāte mēneša laikā palielinājusies par apbrīnojamiem 1,41%. Interesanti, ka tikai ceturtā daļa no Firefox 2 lietotājiem nolēmuši pāriet uz kompānijas jaunāko, drošāko un daudzās situācijās arī ātrāko pārlūka versiju.

Otrā kara lauka pusē esošais Microsoft Internet Explorer jau ilgāku laiku piedzīvo nemitīgu tirgus daļas kritumu. Kompānijas pārlūks jūnijā lietots 73,75% datoru, taču jūlijā šis skaitlis krities par 0,8% – 72,95%. Interesanti, ka patērētāji savus pārlūkus dažbrīd maina tikpat bieži kā mainās hokejisti uz ledus – kopš Firefox 3 debijas Internet Explorer lietotāju skaits vairākkārt sarucis zem 71% atzīmes, savukārt FF lietotāju skaits pieaudzis stipri virs 20 procentu atzīmes.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us