Firefox pārlūks atzīts par bīstamāko programmu uzņēmumiem

Līdzīgi kā Microsoft, arī Firefox ir iekarojis pietiekami lielu tirgus daļu, lai kļūtu par iekārojamu mērķi hakeriem un ļaunprātīgās programmatūras radītājiem. Taču atšķirībā no Microsoft, Firefox drošībai tiekot atvēlēts krietni vien mazāk līdzekļu un mazāk uzmanības.

Tādi pārlūki, kā Opera un Chrome, nav iekarojuši tik lielu tirgus daļu, taču ir guvuši popularitāti, pateicoties drošības apsvērumiem. Savukārt Firefox tagad nākas cīnīties ar slavas nestajiem pārbaudījumiem.

[url=http://www.bit9.com/]Bit9[/url] veidotajā sarakstā Firefox atrodas pašā augšgalā. Šajā sarakstā norādītas visvieglāk ievainojamās programmas, no kuru lietošanas darba devējiem vajadzētu atturēt savus darbiniekus. Sarakstā minēti arī citi pazīstami nosaukumi – Adobe Flash & Acrobat; Sun Java Runtime; Apple QuickTime, Safari, iTunes; Skype; Yahoo Assistant; Microsoft Live Messeger un citi.

Šī saraksta veidošanas nolūkā tika apskatīti dažādi ievainojamības kritēriji – popularitāte, eksistējošo ievainojamību skaits un to, cik viegli vai sarežģīti ir uzlikt jaunākos „ielāpus”.

Lai gan tika apskatītas vecākas Firefox versijas, kurām vēl nebija iznākuši jaunākie „ielāpi”, ir iespējamība, ka darbinieki tos neuzinstalēs uzreiz pēc to parādīšanās. Pētījuma rezultāti gan tikai daļēji attiecas uz patērētāju tirgu, taču runājot par uzņēmumiem, Bit9 uzskata, ka darba devējiem vajadzētu krietni padomāt, pirms ļaut darbiniekiem izmantot Firefox.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us