Firefox 3.1 uzsvaru liek uz netaustāmām iespējām

Nedēļas sākumā Mozilla sāka piedāvāt Firefox (FF) 3.1 beta2 testa versiju. Tajā, kā liecina kompānijas mājas lapā esošā informācija, vairāk fokusējas uz izstrādātāju vajadzībām, taču ir pievienotas arī pāris jaunas iespējas. Pirms galējā programmas modeļa tiks piedāvāta arī beta3 testa versija.

Galvenās izmaiņas pārlūks ieguvis tieši papildinājumu izstrādātājiem nozīmīgās jomās. FF 3.1 beta2 platforma piedzīvojusi izmaiņas un tiek balstīta uz Gecko 1.9.1 dzinēja, kas piedāvā ātrāku lapas satura renderēšanu. Tas izstrādāts vairāk nekā pusgadu ilgā laika posmā.

Mozilla skaidro, ka jaunā Gecko versija ir kā uzlabots iepriekšējais modelis, taču tajā ir vairākas būtiskas izmaiņas, kas nodrošina lielāku savietojamību, veiktspēju un lietojamības vienkāršumu.

[img]/images/upload/firefox31.jpg[/img]
Tāpat Firefox 3.1 būs integrēts arī optimizētais Javascript interpretators TraceMonkey, kurš būs iespējots jau no programmas instalēšanas brīža.

[img]/images/upload/3577043_38b7c5ce0f.jpg[/img]
Aizvakar izlaistā FF 3.1 beta2 pieejama 54 valodās un tai ir jaunais Private Browsing modulis, kas ļauj sērfot internetā bez t.s. [i]cookie[/i], formu, adrešu un lapu saglabāšanas, kas ir ļoti noderīgi publiskās piekļuves datorsistēmās.

Izstrādes plānā Mozilla nesen iekļāva arī trešo testa versiju, kas nozīmē, ka vēl kādu laiku galējo Firefox 3.1 savos datoros neizdosies uzstādīt.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us