Filesonic beigas

Neilgi pēc tam, kad hakeri ielauzās ASV tiesības sargu datoros, protestējot pret Megauplaod slēgšanu, vēl viens failu dalīšanas serviss – Filesonic ir beidzis dalīt savus failus.

Pēc ASV pieprasījuma, K. Dotkoms un vēl trīs citi apsūdzētie, Megaupload lietā, 19. janvārī tika apcietināti Oklendā, Jaunzēlandē. Tika aizturēti arī 38 gadus vecais Vācijas pilsonis Finns Batato, kurš ir kompānijas mārketinga vadītājs, 40 gadus vecais Vācijas pilsonis un vietnes tehniskais vadītājs, līdzdibinātājs un direktors Matiass Ortmanns, un 29 gadus vecais Nīderlandes pilsonis Brams van der Kolks, kurš pārrauga programmēšanu. Amatpersonas lēš, ka viņu oficiālas izdošanas process var ilgt gadu vai pat vairāk.

Tāpat iesaldēti viņu banku aktīvi, kopumā aptuveni 50 miljoni ASV dolāru.

Vēl trīs apsūdzētie izsludināti meklēšanā, tostarp Igaunijas pilsonis Andruss Nemms, kurš ir vietnes izstrādes programmatūras nodaļas vadītājs un Turcijas un Igaunijas iedzīvotājs, kā arī 35 gadus vecais Slovākijas pilsonis Juliuss Bencko, kurš ir vietnes grafiskais dizainers, un 39 gadus vecais Vācijas pilsonis Svens Ehternahs, kuš ir vietnes biznesa attīstības vadītājs.

37 gadus vecais Kims Dotkoms, īstajā vārdā Kims Šmitcs (Kim Schmitz) ir dzimis Vācijā, viņam ir Somijas un Vācijas pilsonības, taču dzīvoja Megaupload izveidotājs Honkongā un Jaunzēlandē. Megaupload ar štāba mītni Honkongā tika nodibināts 2005.gadā.

Megaupload bija 13. visvairāk apmeklētā interneta vietne pasaulē un lepojās ar 150 miljoniem reģistrētu lietotāju un apmēram 50 miljoniem apmeklējumu dienā.

Pēc ziņām par Megaupload.com slēgšanu hakeru grupa Anonymous ceturtdien ielauzās ASV Tieslietu ministrijas un FIB vietnēs, paralizējot to darbību.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us