FFA jau tuvākajā laikā varētu dot “zaļo gaismu” droniem

droni

Bezpilota lidaparāti jeb tā saucamie droni varētu pavisam drīz lidot virs cilvēku galvām, piegādājot Amazon paciņas vai arī uzņemot dažādas bildes un video kadrus priekš karstajām ziņām. Tas tiešām notiks, ja Federālā Administrācijas Aviācija (FFA) šo jauno noteikumu apstiprinās.

Bezpilota lidmašīnas virs cilvēku galvām varētu lidot 20 pēdu augstumā, kā arī “10-foot buffer space”, lai nodrošinātu drošu pacelšanos un nosēšanos. Patlaban ir spēkā aizliegums droniem lidot virs cilvēku galvām – to drīkst tikai gaisakuģi. Taču, ja jaunie noteikumi tiks pieņemti un ieviesti, tad droni kalpos kā paciņu piegādātāji un aero fotografētāji.

Noteikumi tiks izstrādāti tā, lai maksimāli nodrošinātu cilvēka drošību, nenostādot tos riska priekšā, ja nu gadījumā drons saskaras ar tehniskām problēmā vai operators ir zaudējis kontroli pār to. FFA varētu atļaut lidot bezpilota lidaparātiem, kuri svērtu pusmārciņās līdz pat 55 mārciņām. Turklāt jaudīgākiem un lielākiem droniem tiks piemēroti papildu noteikumi.

Šos noteikumus FFA ir ieteicis neatkarīga dronu industrijas ekspertu žūrija, kuras sastāvā ir eksperti no GoogleX, 3D Robotics, Intel, DJI, kā arī aviosabiedrība un nekustamā īpašuma aģenti.

droni

Žūrijas ierosinātos noteikumus pārskatīs FFA un atvērti izteiks savu viedokli par to arī sabiedrībai. Turklāt ieteikumi par komerciālajiem bezpilota lidaparātiem nav saistīti ar nevienu citu noteikumu kopumu, tādējādi FFA atliek strādāt, lai ieviestu jaunus un speciālus noteikumus tieši droniem.

Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, ražotājiem ir jāapliecina, ka to drons rada mazāk nekā 1 procentu kaitējuma riska iespēju – izejot īpašus avārijas un drošības testus. Par testēšanas rezultātiem lielākoties būs atbildīgi paši ražotāji un nevis FFA.

Jāatzīmē, ka, dronam krītot strauji lejā no jebkura augstuma, cilvēkam var tikt nodarīti nopietni savainojumi, taču 20 pēdu augstums ir dots, lai operators ārkārtas situācijās spētu laikus mainīt drona krišanas kursu.

“Drona krišana nebūtu tas nopietnākais gadījums”, tā sacīja 3D Robotics ģenerāldirektore Nansija Egana (Nancy Egan). “Kritiens ar maksimālo ātrumu un ar lielu jaudu ir sliktākais, kas varētu notikt”.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us