Fedora Linux 8 pa pēdām Ubuntu

Red Hat sponsorētais projekts Fedora Linux ir pieredzējis astotās versijas laidumu. Fedora Linux 8 operētājsistēmas jaunās iespējas pastiprina tās konkurētspēju ar Ubuntu Linux. Fedora Linux 8 balstās uz Linux 2.6.23 kodolu (kernel) un jaunāko GNOME 2.20 darbvirsmu, kā arī jaunāko Nodoka grafisko tēmu, kas radīta tieši šim laidumam. Pēc OS iznākšanas skaidri iezīmējas tās ceļš – mājas lietotāji, tāpēc Fedora Linux 8 pēc noklusējuma ir pieejama arī video efektu aplikācija Compiz Fusion. Pieejamas arī KDE 3.5.7 un KDE 4 beta darbvirsmas. KDE 3.5.7 uz DVD, bet KDE 4 tiešsaistes repozitorijos.

Runājot par audio, PulseAudio ir noklusētais skaņas serveris. Savietojams ar lielāko daļu Linux skaņas sistēmu, tas aprīkots ar audio izeju “hot-switching” funkciju un individuālu skaņas kontroli katrai audio straumei (stream). Uzlabota operētājsistēmas darbība uz piezīmjdatoriem, enerģijas pārvaldības sistēma, bluetooth ierīču un citu darbarīku grafiskā un sistēmas integrācija. Tāpat uzlabota bezvadu tīklu pārvaldība, iekļaujot pārrakstīto NetworkManager 0.7. Izstrādes vajadzībām iekļauta atvērtā koda Java vide IcedTea un Eclipse. Drošībai pievienots grafisks ugunsmūra kontroles rīks.

Ubuntu nenoliedzami ir saņēmis lauvas tiesu Linux patērētāju publicitātes kā cilvēkiem draudzīgākais distributīvs, tomēr Fedora Linux 8 laidums arī demonstrē lielu izstrādes aktivitāti. Lai neatpaliktu no Ubuntu, nākamais laidums (Fedora 9) paredzēts 2008. gada 1. maijā.

Avoti: open.itworld.com, fedoraproject.org

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us