FBI arestē filmu un spēļu izplatītājus, tā sauktās relīzes grupas

FBI vakar sāka operāciju [i]Site Down[/i], kuras ietvaros ASV un 10 citās valstīs tika veikts vairāk nekā 90 kratīšanu un arī vairāki aresti. Operācijas mērķis bija iznīcināt lielākās noziedzīgās organizācijas, kas atrodas interneta pirātisma ķēdes pašā augšgalā.

Šī operācija bija ilgi un rūpīgi plānota, un FBI to veica, sadarbojoties ar citu valstu drošības dienestiem. Kratīšanas un/vai aresti tika veikti vēl šādās valstīs: Kanādā, Izraēlā, Francijā, Beļģijā, Dānijā, Nīderlandē, Apvienotajā Karalistē, Vācijā, Portugālē un Austrālijā.

Tā sauktās relīzes- jeb izplatītājgrupas ir tās, kas uztaisa spēlei, filmai vai kādai citai precei nelegālu kopiju un izplata to tālāk citiem, un tādējādi jau pāris stundu laikā šī kopija ir pieejama interneta lietotājiem visā pasaulē. Tiesībsargi apciemoja šādas grupas: RiSCISO, Myth, TDA, LND, Goodfellaz, Hoodlum, Vengeance, Centropy, Wasted Time, Paranoid, Corrupt, Gamerz, AdmitONE, Hellbound, KGS, BBX, KHG, NOX, NFR, CDZ, TUN un BHP.

Aplēses liecina, ka operācijas laikā iegūto pirātisko darbu vērtība varētu būt vairāk nekā 50 miljoni dolāru. Daudzas no šīm grupām piegādāja materiālus ne tikai interneta lietotājiem, bet arī guva peļņu, ražojot pirātiskas kopijas un pārdodot tās.

Operācija [i]Site Down[/i] ir nesenākā ASV tiesībsargājošo iestāžu aktivitāte cīņā ar aizvien pieaugošo interneta pirātismu.

[url=http://www.usdoj.gov/opa/pr/2005/June/05_crm_353.htm]Avots[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us