Failu uzglabāšanas serveri masveidā slēdz pakalpojumus pēc Megaupload īpašnieku arestiem

Pēdējās 72 stundās pēc Megaupload īpašnieku arestiem, daudzu prominentu failu dalīšanas serveru servisi tiek slēgti vai tiek dramatiski ierobežoti, par ko rakstījām rakstā Filesonic beigas. Viena no pamata Megaupload īpašniekiem izvirzītajām apsūdzībām ir tādu interneta lietotāju atbalstīšana, kuri izplata ar autortiesībām saturošu saturu internetā, laika posmā starp 2005 un 2012 gadu. Atklātā Megaupload darbinieku sarakste e-pastos apliecina, ka tie ir aprunājuši maksājumus , kurus saņēmuši cilvēki, kuri izplatījuši “full popular DVD rips” un “software with keygenerators (Warez)”.

Tomēr šie notikumi, iespējams ir tikai lavīnas sākums ar neprognozējamām sekām, kuras ir izraisījusi ASV valdība. Lielākā zināšanu krātuve internetā – Wikipedia ierobežoja savus serveru darbību, lai protestētu pret ASV gaidāmajām likumdošanas izmaiņām interneta satura kontrolē.

Vai Youtube pievienosies

Daži autori norāda, ka Youtube ir līdzīga satura izplatītāji, un arī Youtube vadība maksā lietotājiem par satura veidošanu, kas bieži sastāv no autortiesību saturošiem multimēdiju failiem.

Fileserve seko Filesonic pēdās

Bez Filesonic arī failu dalīšanas serviss Fileserve ir ierobežojusi savus servisus, lietotāji ziņo masveida satura izdēšanu, kā arī lietotāju kontu dzēšanu, saistībā ar saita noteikumu neievērošanu.

Masveida failu dalīšanas vietnes slēdz savus servisus

Arī Uploaded.to failu dalīšanas servisi ir sākuši darboties, tie ir izbanojuši visas ASV lietotāju IP adreses, lai distancētos no ASV jurisdikcijas. Uploaded.to partneru programma joprojām strādā, jo pieder citam īpašniekam.

Failu dalīšanas servisi VideoBB un VideoZer ir aizvērusi savas apmaksas programmas un ir sākusi izdzēst lietotāju kontus un lielu daudzumu failus.

Citas failu dalīšanas lapas ir aizvērušas savas partneru programmas, un izdzēšušas daudzu lietotāju kontus, tai skaitā FileJungle, UploadStation un FilePost. Serviss x7.to jau ir slēgts. Savukārt failu dalīšanas serviss UploadBox ir paziņojis, ka visi faili tiks dzēsti pēc 30.janvāra. 4shared slēguši savas partneru programmas.

Megaupload vairs nebūs

Pēc Megaupload mājaslapas slēgšanas, ASV iestādes saskārās ar hakeru grupējuma Anonymous atriebības uzbrukumiem, kuros cieta Federālā Izmeklēšanas biroja (FIB) interneta vietne.

Failu dalīšanas vietnes Megaupload slēgšana notika tikai dienu pēc tam, kad tūkstošiem interneta vietņu, tai skaitā Wikipedia, protestēja pret jauno ASV pirātisma apkarošanas likumu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us