Facebook slepeni izstrādā mobilo telefonu

Kompānija Facebook, kurai pieder lielākais pasaulē sociālais tīkls ar vairāk kā 500 miljoniem lietotāju, slepeni izstrādā mobilo telefonu, ziņo TechCrunch ar atsauci uz labi informētu avotu.

Pašlaik Facebook nodarbojas ar nākotnes modeļa programmnodrošinājuma izstrādi, kurā sociālā tīkla servisi būs cieši integrēti ar telefongrāmatu un citām resursa funkcijām. Aparāta daļu (tas ir pašu ierīci) izstrādās «viens no telefonu ražotājiem». Tomēr informācija par telefona ražotāju tiek turēta noslēpumā.

Ir zināms, ka no Facebook puses projektā piedalās divi vadošie izstrādātāji – Džo Hjuits (Joe Hewitt) un Metjū Papakiposs (Matthew Papakipos). Savulaik Hjuits nodarbojās ar interneta pārlūkprogrammas Firefox izveidošanu. Viņš pārgāja strādāt uz sociālo tīklu 2007.gadā, kad Facebook nopirka viņa kompāniju Parakey. Interesanti, ka šī firma izstrādāja «platformu pielikumiem, kuri saistītu informāciju, kas tiek uzglabāta Internetā, ar datiem uz personālā datora cietā diska» – mūsdienu valodā, «web operētājsistēmu». Turklāt, Džo Hjuits izveidoja Facebook-aplikācijas klāstu Apple iPhone viedtelefonam.

Protams, Facebook pārstāvis Džeimss Šoflins (Jaime Schopflin) noliedza informāciju par to, ka sociālais tīkls izstrādā mobilo telefonu. Pēc Šoflina kunga vārdiem, Facebook «ir ieinteresēts savu servisu integrācijā mobilo telefonu interfeisos», tomēr par šādu ierīču ar pašu modeli iznākšanu tirgū pašlaik nav runas. Tomēr, Microsoft un Apple arī līdz pēdējam brīdim devēja savus reāli pastāvošos «telefonu» plānus «par baumām»…

Kā avots izmantota TechCrunch.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us