Facebook nobloķējuši aplikācijas, kas zog lietotāju datus

Bažas attiecībā uz konfidencialitāti tīklā atkal iegūst apliecinājumus. Facebook pārstāvis savā blogā izstāstīja par to, ka ir atklātas aplikācijas, kuras tirgoja lietotāju personas datus.

Maiks Vernals (Mike Vernal) pastāstīja, ka izmantojot dažu tīmekļa pārlūku vājās vietas, pielikumu izstrādātāji atklāja dažu lietotāju identifikācijas numurus (UID) un ar to palīdzību arī citu informāciju. Pēc tam viņi pārdeva nozagtos datus tā saucamajiem “datu brokeriem”, kuri, savukārt, varēja izmantot informāciju reklāmas akcijās.

Facebook izlēma atstādināt darbiniekus no amata uz 6 mēnešiem, un tagad pārbaudīt viņus pamatīgāk. Bet, diemžēl, netiek ziņots, vai tiks veiktas rīcības, lai tas nenotiktu nākotnē.

[img]http://datuve/images/upload/20101104122924.jpg[/img]

Maiks Vernals neprecizēja, par kādam aplikācijām ir runa, bet atzīmēja, ka kaut arī tika pieķerts pusotrs desmits izstrādātāju, neviens no pielikumiem neietilpst Facebook vispopulārāko desmitā. Bet, visdrīzāk, pārdoto UID skaits ir diezgan liels, un, kā raksta pats Vernals, viņiem nācās sazināties tieši ar kompāniju, kura izpirka datus, lai iegūtu no tās apstiprinājumu, ka viņa tos neizmantos. Ši kompānija izrādījās Rapleaf, kurai jau ir slikta slava ASV.

Personīgā informācija kļūst par arvien likvīdu preci, un Facebook, kā vislielākais cilvēku datu bāzes īpašnieks, ir gards kumoss tiem, kuri vēlas to izmantot, tāpēc ziņas, kuras līdzīgas šai, parādīsies vēl ne vienu reizi. Tomēr, uz šodienu nebija nekādu nopietnu problēmu ar personīgo datu aizsardzību. Pagaidām mēs varam uzticēties Facebook, bet jautājums ir: cik ilgi tā būs?

Kā avots izmantota Facebook.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us