F1 spēlēs mākslīgo intelektu varētu pārņemt realitātes atspoguļojums

Jau kādu laiku spēļu ražotāji novērsušies no pirmās formulas jeb F1 spēļu izstrādes, taču tas varētu mainīties, jo iOpener radījuši jaunu sistēmu, kas spēļu baudīšanu varētu padarīt daudzkārt interesantāku un atraktīvāku. Braukt kopā ar Raikonenu, Masu vai Hamiltonu – tas varētu būt daudzu pirmās formulas fanu sapnis. Pateicoties kompānijai, kas plāno katrai F1 automašīnai uzstādīt savu GPS, tas varētu kaut nedaudz iepriecināt šā sapņa sapņotājus.


Nīderlandes kompānija iOpener Media izveidojusi GPS tehnoloģiju, kas ļaus datus izmantot spēlēs – tiešsaistē saņemt datus no F1 trases un cīnīties pret īstajiem formulas braucējiem un viņu manevriem. „Ir skaidrs, ka nākamās paaudzes spēlēšanai ir jābūt ar iespēju reālās dzīves objektus ienest spēlēs – virtuālajā pasaulē. Spēlēšanai jābūt nevis pret citiem spēlētājiem, bet cilvēkiem, kas reāli dara savu darbu,” skaidro iOpener Media dibinātājs Endijs Lurlings (Andy Lurling).

Ar Eiropas Kosmosa Aģentūras atbalstu jau izstrādāts prototips sistēmai. Differential GPS un Inertial Management Unit ierīču tandēms, kas uzstādīts pilotu bolīdos, piedāvā precizitāti līdz 30 cm nobīdei, un ar laba interneta palīdzību dati līdz spēlētājam varētu nonākt mazāk nekā 5 sekundēs. Interesanti, ka līdz šim šādas tehnoloģijas civilajām vajadzībām izmantotas vien kuģošanā. Kāds vācu magnāts jau ziedojis līdzekļus tehnoloģijas attīstīšanai.

Pati kompānija neplāno izstrādāt spēles, taču uzskata, ka tehnoloģijai jābūt atvērtai izstrādātājiem, kas vēlas to pamēģināt dzīvē. iOpener tic, ka ideja varētu tikt izmantota arī citās spēļu sfērās, piemēram riteņbraukšanas menedžeros vai snovbordā. „Šobrīd par mums interesējas daudzi, un mēs meklējam piemērotāko partneri,” stāsta E.Lurlings, piebilstot, ka pirmie spēļu prototipi varētu parādīties vēl pirms šī gada sezonas beigām – septembrī.

„Pirmā formula un līdzīgas sarežģītības simulatori šodien kļūst mazāk populāri, salīdzinājumā ar 90. gadu beigu periodu. Šāda tehnoloģija varētu piesaistīt F1 fanus un pat „hardcore” spēlmaņus,” cerību vieš Bizarre Creations (Project Gotham Racing autori) dizaina menedžeris Garets Vilsons (Gareth Wilson).

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us