eXeem nodots publiskai apskatei

Pēdējā laikā, kad tika aizvērtas vairākas BitTorrent lapas, daudz tika runāts par BitTorrent pēcteci [b][url=http://exeem.com]eXeem[/url][/b]. Daudzi to gaidīja ar lielu nepacietību. Jāatzīst, ka arī es to gaidīju, jo vēlējos ieraudzīt decentralizētu BitTorrent tīklu.

Pirms pāris dienām beidzot tika izlaista publiska eXeem beta versija un nu visiem bija iespēja novērtēt šo brīnumu. Diemžēl mans pirmais iespaids bija vilšanās. Pirmkārt, programma ir pilna ar [i]spyware[/i], lai gan tas bija zināms jau sen. Otrkārt, tā ir ļoti [i]gļukaina[/i], bet tas ir piedodams, jo tā ir tikai beta versija. Treškārt, ļoti atgādina Kazaa un tamlīdzīgas programmas.

Gribētos arī piebilst, ka eXeem nav suprnovas programma, bet [i]Swarm Systems Inc.[/i] ideja. Šī kompānija vienkārši izmanto Sloncek (Suprnovas īpašnieku), lai popularizētu savu programmu. Nobeigumā neliels Brama Kohena, BitTorrent protokola izstrādātāja, komentārs par eXeem:

[q]eXeem has nothing to do with BitTorrent…It’s just yet another warez tool.[/q]
Katrā ziņā tas ir liels ieguldījums decentralizēta BitTorrent tīkla attīstībā, par kuru tika sapņots jo sen, bet mans uzskats ir, ka eXeem ir tikai celmlauzis un vēlāk nāks citi un labāki risinājumi.

Tie, kuri negrib instalēt uz sava datora šo ar [i]spyware[/i] pārpildīto programmu, var izmēģināt [url=http://exlite.net/]eXeem Lite[/url], kas ir tīra no šīs drazas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us