Everest Share 2011 ar MOBOTIX novērošanas kameru

Pasaules augstākais kalns Everests šobrīd ir divu vērienīgu projektu uzmanības centrā. Pirmkārt, Nepālas valdība plāno noteikt Everesta patieso augstumu. Otrkārt, norisinās „Everest Share 2011” projekts, kura mērķis ir, sadarbojoties ar Everesta meteoroloģisko staciju, iegūt informāciju par klimata izmaiņām. Šī projekta ietvaros laika apstākļu izmaiņas Everestā tiek dokumentētas ar MOBOTIX novērošanas kameru, kas ir pasaulē visaugstāk novietotā kamera un atrodas 5675 m virs jūras līmeņa.

Lai arī Everesta pārmērīšanas process ilgs apmēram divus gadus, jau tagad var tiešraidē aplūkot kalna videoattēlus, kas tiek uzņemti „Everest Share 2011” projekta ietvaros.

Dodoties uz www.evk2cnr.org/WebCams/PyramidOne/everest-webcam.html
, ir iespējams reālajā laikā sekot līdzi video translācijai no Everesta virsotnes.

MOBOTIX novērošanas kamera

Šādu iespēju sniedz MOBOTIX kamera, turklāt tā ir sasniegusi jaunu rekordu – visaugstāk uzstādītā kamera pasaulē pie temperatūras, kura sasniedz pat -300C. M12 MOBOTIX kamera ir uzstādīta netālajā, 5675 metrus augstajā Kala Patthar kalna virsotnē. Kamera ieraksta apbrīnojamus attēlus no 8848 metrus augstā Everesta. Videoattēls tiek atjaunināts katras piecas minūtes, tādēļ ir iespējams sekot pat mākoņu kustībai ap kalna virsotni. Kamera darbojas tikai diennakts gaišajā laikā, tādēļ Latvijā tiešraides ir vērojamas no plkst. 10:45 līdz 22:45.

Everest Share 2011

“Everest Share 2011” projekts ir daļa no starptautiskās “Share” klimata un vides monitoringa konferences. Pētnieki nolēma kameru novietot Kala Patthar virsotnē, jo no tās paveras brīnišķīgs skats uz Everesta rietumu nogāzi. Kamera izmanto bezvadu interneta pieslēgumu, lai nosūtītu attēlus uz 5050 metru augstumā esošo Ev-K2-CNR laboratoriju, kurā videomateriāls tiek analizēts un nosūtīts tālāk uz Itāliju papildu izvērtēšanai. Pētnieki cer ar šī videomateriāla un pasaules augstākās meteoroloģiskās stacijas sniegtās informācijas palīdzību labāk izprast procesus, kas saistīti ar klimata izmaiņām un globālo sasilšanu.

Darbojoties ar saules paneļu saražotu enerģiju, MOBOTIX kamera spēj radīt augstas izšķirtspējas attēlus, lai arī laika apstākļi mēdz būt ļoti bargi. Kamera ir izturīga un elastīga, tādēļ tā ir ideāli piemērota Everestā valdošajiem klimatiskajiem apstākļiem. Ierīci uzstādīja Itālijas inženieri, sadarbojoties ar Ev-K2-CNR komandu, bet uzstādīšanas koordinators bija Ev-K2-CNR tehniskās komitejas vadītājs Džampjetro Kols (Giampietro Kohl). „Pagāja vairāki mēneši, līdz mēs izstrādājām atbilstošu iestatni uzstādīšanai, turklāt daudz laika aizņēma sistēmas testēšana. Tas mūs iedvesmoja uzstādīt rekordu – visaugstāk strādājošā vebkamera pasaulē,” atklāj Kols.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us