ES par bērniem drošāku internetu

9.decembrī ES Ministru padome pieņēma lēmumu 2009.gadā uzsākt jauno Drošāka interneta programmu (Safer Internet Programme), kuras darbības laiks būs no 2009.gada 1.janvāra līdz 2013.gadam. Programmas mērķis ir darīt internetu drošāku bērniem.

Programma tika ierosināta šī gada 27.februārī, taču nu tā ir pieņemta. Eiropas Savienība programmas darbības laikā ieguldīs tajā 55 miljonus eiro. Tie tiks izlietoti, lai palielinātu cilvēku saprašanu par interneta bīstamību un veicinātu drošāku tiešsaistes vidi, kā arī novērstu nevēlamas informācijas publicēšanu tīmeklī.

Šajā sakarā ES vēlējās izcelt Eirobarometra pētījumu, kurā tika aptaujāti ES dalībvalstu iedzīvotāji. Tas rāda, ka trīs ceturtdaļas bērnu vecumā no 6 līdz 17 gadiem lieto internetu. Tāpat pētījums norāda, ka vairāk nekā puse vecāku ir noraizējušies par savām atvasēm, kas var kļūt par kiberhuligānu upuriem. Lielākā daļa vecāku saka, ka ir aizlieguši saviem bērniem norādīt tīmeklī personīgo informāciju un runāt ar svešiniekiem.

[img]/images/upload/enjoy-achieve-computer3-550×355.jpg[/img]

41% vecāku atzīst, ka nelieto nekāda veida tīmekļa filtrēšanas vai pārraudzīšanas programmatūru, tādēļ ir grūti spriest, kā gan viņi attur savus bērnus no informācijas izpaušanas vai sarunāšanās ar svešiniekiem. Apmēram divas trešdaļas vecāku saka, ka uzticas saviem bērniem, savukārt 14% vecāku nezin kā apieties ar šāda veida programmatūru.

Vairāk par programmu – [url=http://ec.europa.eu/information_society/activities/sip/index_en.htm]Safer Internet[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us