ES nepatīk Microsoft izvēlētais nosaukums jaunajai Windows versijai

Microsoft ir piekrituši pārsaukt jauno Windows versiju, kuru plānots izdot Eiropā. Pirms mēneša Microsoft paziņoja, ka jauno versiju sauks “Windows XP Reduced Media Edition”, kurā pēc Eiropas Komisijas pavēles, būs izņemts Windows Media Player, kas līdz šim pēc noklusējuma bija iekļauts visās Windows versijās. Komisijai šis nosaukums neiepatikās, jo, viņuprāt, tas atbaidītu lietotājus un liktu daudziem pieturēties pie tagadējās Windows versijas. Šobrīd Microsoft cītīgi domā jaunu nosaukumu un drīzumā tas taps zināms arī pārējiem. Kā ziņo vairāki ziņu avoti, tad Komisija piemēros jaunus sodus, ja Microsoft centīsies padarīt jauno versiju jebkādā veidā nepievilcīgu pircējiem.

Jaunajā Windows versijā būs ne tikai izņemts Windows Media Player, bet ar to arī nevarēs atskaņot kompaktdiskus un MP3. Microsoft plāno pārdot šo versiju tikai Eiropā un prasīs par to tik pat cik maksā parasta Windows versija.

Visas šīs problēmas Microsoft sākās 2004. gada martā, kad Eiropas Savienība vinnēja tiesas prāvu pret šo Amerikas programmatūras gigantu un lika samaksāt 613 miljonus dolāru soda naudu un izlaist atsevišķu Windows versiju, kurā nebūtu iekļauts Windows Media Player.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us