ES meklē veidu kā noklausīties VoIP sarunas

Eiropas Savienības organizācija [url=http://www.eurojust.europa.eu/]Eurojust[/url] vakar paziņoja, ka ir uzsākusi meklēt metodes, ar kuru palīdzību tiesībaizsardzību iestādes varētu noklausīties zvanus VoIP (voice over IP) sistēmās, piemēram, Skype programmā.

Šāds lēmums pieņemts tādēļ, ka aizvien vairāk noziedznieku paļaujas uz VoIP, jo tas ir drošāks komunikācijas veids par parastajiem telefonsakariem. Itālijas organizācija [i]Direzione Nazionale Antimafia[/i] pirmā lūdza palīdzību šajā jautājumā pēc Milānas policijas neveiksmīgajiem mēģinājumiem noklausīties noziedznieku sarunas, kuras tika veiktas izmantojot Skype.

Lai gan galvenā uzdevuma darbība tiks veikta Itālijā, Eurojust apgalvo, ka līdzīgā situācijā palīdzētu jebkurai ES dalībvalstij. ES loceklis Karmens Manfreda (Carmen Manfredda) saka: „Mūsu mērķis nav apturēt cilvēkus no Skype lietošanas, bet gan liegt noziedzniekiem izmantot programmu pretlikumīgu rīcību plānošanai. Iespēja noklausīties šīs sarunas ir ļoti būtisks līdzeklis starptautiskās organizētās noziedzības apkarošanai Eiropā un ārpus tās.”

Šis gan nav pirmais gadījums, kad valsts iestādes meklē veidu kā noklausīties zvanus, kuri veikti izmantojot VoIP servisus. Pagājušā gada rudenī arī Ķīnas valdība centās atrast veidu, kā noklausīties Skype sarunas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us