ES izvirza jaunas sūdzības pret Microsoft

Piektdien Microsoft saņēma paziņojumu par Eiropas Kopienas iebildumiem sakarā ar Internet Explorer tīmekļa pārlūka pievienošanu Windows operētājsistēmām. Komisija uzskata, ka tādā veidā ASV programmatūras gigants samazina lietotāju izvēli un pārkāpj ES noteikumus.

Komisijas paziņojumā teikts: „Pievienojot Internet Explorer pārlūku Windows operētājsistēmām Microsoft kaitē tīmekļa pārlūku konkurencei, mazina produktu jauninājumus un ievērojami samazina patērētāju izvēli.” Uzņēmums saņēma atļauju pievienot pārlūku operētājsistēmai ASV tirgū 2002.gadā.

Taču tāda vienošanās nav notikusi Eiropā, tādēļ Komisija uzskata, ka uzņēmums pārkāpj konkurences likumus. Microsoft paziņojis, ka plāno atbildēt divu mēnešu laikā. Savā paziņojumā Microsoft saka: „Mūsu darījumiem jānotiek saskaņā ar Eiropas likumiem. Pašlaik mēs pētām paziņojumu par noraidījumu (statement of objections).”

Šis ir jaunākais pavērsiens prettrestu cīņā starp Microsoft un Eiropas Komisiju. Jau kopš 1998.gada notiek abu pušu pārrunas par uzņēmuma darījumu praksi un tā vēlēšanos sadarboties ar citiem programmatūras pārdevējiem.

Pēdējā sadursme bija pagājušogad, kad ES nolēma uzlika Microsoft naudas sodu 899 miljonu eiro apmērā. Soda iemesls, citējot, bija: „Microsoft prasīja nepamatotas cenas par konkurentiem nepieciešamu informāciju.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us