ES direktīvas var mainīt Apple un citu kompāniju dizaina un ražošanas paradumus

Drīzumā varētu tikt pieņemtas Eiropas Savienības (ES) direktīvas, kuras paredz, ka katrai elektroierīcei jābūt ar nomaināmu akumulatoru, lai tās varētu ērti atdalīt no pārstrādes procesa un neciestu vide. Šāda regula visticamāk liks Apple un citiem ražotājiem mainīt savas ražošanas iekārtas, lai pielāgotos ES prasībām.

Plānotajā direktīvā teikts, ka elektropreču akumulatorus lietotājam jāspēj izņemt divos vienkāršos veidos – atverot vāciņu vai ar vienas līdz divu skrūvju atskrūvēšanu (nevis ar brutāla spēka un savienojumu atlodēšanas palīdzību, kā tas ir Apple i-preču gadījumā). Šādu nepieciešamību amatpersonas skaidro ar to, ka akumulatora izņemšanas problēmu dēļ daudzi lietotāji ierīci (tālruni, MP3 atskaņotāju vai ko citu) izmet kopā ar pārējiem atkritumiem un akumulatoros esošās kaitīgās vielas nonāk vidē.

Apple jau reiz nācās pielāgoties Eiropas Savienības prasībām, kad ES ieviesa RoHS (Directive on the Restriction of the Use of Certain Hazardous Substances in Electrical and Electronic Equipment) standartu.

[img]/images/upload/iphonebattreplace.jpg[/img]
Ja pašreiz aktuālais direktīvas modelis stāsies spēkā, mūzikas grandam nāksies pārdomāt savu nākamo produktu dizainu tā, lai tas būtu vienlaikus funkcionāls un nezaudētu stilu. Kamēr Apple tas prasīs zināmus pūliņus, lietotāji varēs priecāties – viņiem beidzot būs iespēja savam iPod vai iPhone nomainīt akumulatoru bez īpašas piepūles.

Jāpiebilst, ka starp viedtelefoniem populārais iPhone vienu no skarbākajām kritikas devām saņēmis tieši par akumulatoru, kuru nav iespējams ērti izņemt un tā vietā ielikt jaunu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us