ES cīņā pret kibernoziegumiem

Eiropas Savienības viceprezidents aicina dalībvalstis sadarboties un apmainīties ar informāciju. ES ir pieņēmusi Eiropas Komisijas pret kibernoziegumiem vērsto stratēģiju un aicina uzņēmumus vairāk sadarboties ar policiju.

Nākamo piecu gadu laikā Eiropas Komisijas veidotā stratēģija veicinās ciešāku sadarbību un informācijas apmaiņu starp tiesībsargājošajām iestādēm un privāto sektoru. Tiks izveidota trauksmes sistēma, kurā uzņēmumi varēs ziņot par tiešsaistes noziegumiem. Šīs sistēmas veidošanā un uzturēšanā piedalīsies Eiropols. Tās izveidei ir atvēlēti 300 tūkstoši eiro.

[img]/images/upload/ccrime.jpg[/img]
„Šī stratēģija iedrošina dalībvalstis sadarboties un dalīties ar informāciju, kas ir ļoti nepieciešami,” teica ES viceprezidents Žaks Barots (Jacques Barrot), paziņojot par šo lēmumu. „Gan Komisija, gan dalībvalstis un citas ieinteresētās puses ir atbildīgas par to, lai tiktu veikti atbilstošie pasākumi. Ja reiz stratēģija ir veidota cīņai pret kibernoziegumiem, visām ieinteresētajām pusēm ir pilnībā jānododas tās īstenošanai. Mēs esam gatavi dot arī finansiālu atbalstu.”

Cīņā pret kibernoziegumiem tiks izmantotas interneta izmeklēšanas komandas, ”kiberpatrulēšanas” un citas metodes. ES ir paziņojusi: „Kibernoziegumi mūsdienās ir pieaugošs drauds sabiedrībai. Dalībvalstu informācijas sistēmas katru dienu cieš no vairākiem tūkstošiem uzbrukumu. Izplatās vīrusi, kas zog informāciju no personālajiem datoriem, spams, identitāšu zagšana un bērnu pornogrāfija.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us