Ēriks Šmits atkāpjas no Google izpilddirektora amata

Ēriks Šmits ([i]Eric Schmidt[/i]) vakar paziņojis, ka atkāpjas no Google izpilddirektora amata. Šo amatu viņš ieņēmis kopš 2001. gada augusta. Izpilddirektora pienākumus šī gada 4. aprīlī sāks pildīt viens no Google dibinātājiem – Lerijs Peidžs ([i]Larry Page[/i]).

Savā blogā Šmits raksta: „Pēdējo desmit gadu laikā mēs kopīgi (piezīme – Šmits, Peidžs, Brins) esam pieņēmuši lēmumus. Šādas kopīgas vadības metodei ir daudz plusu, jo šādā veidā tiek apkopotas zināšanas. Arī turpmāk nozīmīgākos lēmumus mēs pieņemsim kopā. Taču mēs esam vienojušies, ka centīsimies noskaidrot katrs savu lomu, lai precizētu katra pienākumus un atbildību. Mēs esam pārliecināti, ka šāda pieeja nākotnē palīdzēs gan uzņēmumam, gan tā klientiem. Mēs ar Leriju un Sergeju vairāk nekā desmit gadu garumā esam ļoti cieši sadarbojušies un ceram, ja turpināsim to darīt vēl ilgi. Kā draugiem, kolēģiem un ar datoriem saistītiem cilvēkiem mums ir daudz kā kopīga. Svarīgākā no tādām lietām ir ticība, ka tehnoloģijas spēj pasauli padarīt labāku. Mēs mīlam Google – mūsu cilvēkus, produktus un iespēju uzlabot miljoniem pasaules iedzīvotāju dzīves.”

Lai gan Šmits vairs nebūs Google izpilddirektors, viņš turpinās darboties uzņēmuma valdē un sniegs padomus gan Peidžam, gan Brinam.

Šmita vadības laikā Google kļuvuši par dominējošo tīmekļa meklētāju un aptvērusi visus iespējamos tiešsaistes dzīves aspektus (Youtube, Chrome, Gmail, Google Checkout, Google Docs utt.), kā arī izveidojusi viedtālruņu operētājsistēmu, kas kļūst aizvien populārāka visā pasaulē.

[url=http://www.dailytech.com/Eric+Schmidt+Stepping+Down+as+Google+CEO/article20715.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us