Elektronikas jaunumi Lasvegasas izstādē

Šonedēļ notikusī ikgadējā, 40. pēc skaita, starptautiskā izstāde International Consumer Electronics Show (CES) Lasvegasā tradicionāli izraisīja veselu ziņu lavīnu mēdijos. Tagad, kad izstāde jau noslēgusies, daudzi mēdiji piedāvā kopsavilkumus par to, kas viņiem licies interesantākais un nozīmīgākais.

Kā ziņo CNN interneta versija, tad izstādes ekspozīcija bija izvietota Lasvegasas Kongresu centrā, taču jaunās tehnoloģijas tika demonstrētas arī apkārtējās viesnīcās. Kā atzīst CNN pārskata autors, atrast taksometru, lai aizbrauktu pusdienās, iespējams, ir bijis sarežģītāk, nekā nozagt rūpīgi apsargāto firmas [url=http://www.engadget.com/2007/01/07/live-pics-of-sharps-108-inch-lcd-hdtv/]Sharp 108 collu LCD televizoru[/url].

Tālāko varat uzskatīt par vispopulārāko eksponātu sarakstu, kuri tik tiešām pelnījuši vislielāko ievērību šā gada izstādē, protams, pēc CNN uzskatiem.

[b]Viedākā ideja[/b]

Daudzus mājas kinozāļu entuziastus drīzumā sagaida jautājums: par kuru augstas izšķirtspējas (HD) formātu izdot naudu – par Blu-ray Disc vai HD DVD? Abiem ir apmēram vienāda kvalitāte, līdzīga cena un pieejams vienāds skaits filmu – aptuveni 150 katram.

Tiem, kuriem tas maciņš biezāks un/vai izvēles mokas šķiet nepārvaramas, firma [url=http://www.lge.com/]LG[/url] ir sagatavojusi [url=http://gear.ign.com/articles/753/753838p1.html]Super Multi Blue Player[/url] – pasaulē pirmo HD disku atskaņotāju, kurš atbalsta gan Blu-ray Disc, gan HD DVD.

[img]/images/upload/bh100.jpg[/img]

Ierīce saucas BH100, un tā ir melna, eleganta kastīte ar skārienjutīgiem vadības (atskaņošanas un pauzes) taustiņiem augšpusē. Sagaidāms, ka jaunais atskaņotājs tiks laists tirgū jau šajā pavasarī un varētu maksāt 1199 dolārus.

[b]Dominējošā tēma[/b]

Šāgada izstādē bija plaši pārstāvēta interneta un datora video straumēšana uz televizoru. Savus risinājumus piedāvāja tādas lielas firmas kā Microsoft un Sony. Taču visinteresantāko demonstrāciju bija sagatavojusi kompānija [url=http://www.slingmedia.com/]Sling Media[/url], kura pazīstama ar televīzijas straumēšanas tehnoloģiju izstrādnēm pretējā virzienā – uz personālo datoru.

[img]/images/upload/slingcatchersmall.jpg[/img]

Tās piedāvātās [url=http://arstechnica.com/news.ars/post/20070108-8569.html]SlingCatcher[/url] ierīces funkcijas ir pretējas šīs pašas firmas produkta Slingbox funkcijām: ja Slingbox ļauj internetam pieslēgta klēpjdatora vai viedā telefona ekrānā skatīties TV raidījumus, tad SlingCatcher ir paredzēts interneta un datora video signāla pārraidīšanai uz televizoru jūsu mājā vai kur citur attālināti caur internetu. Sling Media vēsta, ka SlingCatcher vasarā būšot nopērkams apmēram par 200 ASV dolāriem.

[b]Vai labāks par Zune?[/b]

Žurnālisti, kurus parasti ir grūti pārsteigt ar tehnikas jaunumiem, tomēr drūzmējās ap firmas [url=http://sandisk.com/Products/Catalog(1230)-.aspx]SanDisk[/url] jaunāko MP3 atskaņotāju. Microsoft Zune izmanto Wi-Fi tehnoloģiju, kura lietotājiem ļauj dalīties ar dziesmām (tās viņi triju dienu laikā var noklausīties maksimāli trīs reizes), bet SanDisk ierīce [url=http://www.engadget.com/2007/01/08/sandisk-sansa-connect-wifi-portable-audio-player/]Sansa Connect[/url] nodrošina piekļuvi tīklā esošo draugu sarakstam un ļauj klausīties, ko atskaņo katrs no šiem draugiem bez atskaņojumu reižu vai laika ierobežojumiem, kā arī atzīmēt dziesmas, kuras vēlaties nopirkt un lejupielādēt.

[img]/images/upload/sansaconnect.jpg[/img]

Sansa Connect ne vien atskaņo MP3 un demonstrē fotogrāfijas, bet pa Wi-Fi arī straumē interneta radiostaciju signālu. Šis 4GB Flash atskaņotājs, kuram atmiņu var paplašināt ar MicroSD kartēm, sākot no marta būs nopērkams par 250 ASV dolāriem.

[b]Ne gluži pirmais, bet labākais[/b]

Digitālās fotogrāfijas, kas glabājas personālā datora cietajā diskā, parasti tiek pārlūkotas reti. Tādēl firma [url=http://www.kodak.com/]Kodak[/url] piedāvā alternatīvu: digitālos foto “rāmīšus” [url=http://www.pocket-lint.co.uk/news/news.phtml/6082/7106/Kodak-digital-photo-frames-ces.phtml]EasyShare Digital Picture Frame[/url]. Tās ir ierīces, kuras var demonstrēt (pa vienai vai slīdrādē) jūsu mīļākos fotouzņēmumus, kā arī video klipus – un pat ar vēlamo muzikālo pavadījumu.

Divi no četriem Lasvegasā parādītajiem modeļiem – 8 un 10 collu “digitālie rāmīši” – ir ar iebūvētu Wi-Fi, un tas nozīmē, ka bezvadu tīklā foto, video vai mūziku iespējams straumēt no datora, kurš atrodas citā telpā.

[img]/images/upload/kodakframe.jpg[/img]

Ierīcēm arī ir multifunkcionāla tālvadības pults un papildus pieejami dažādi noformējumi, kas rāmīti ļauj pieskaņot telpas iekārtojumam. Produkti būs pieejami martā un maksās no 129 līdz 279 ASV dolāriem – atkarībā no lieluma un bezvadu sakaru funkcijām.

[b]Fanu gadžets[/b]

“Zvaigžņu karu” fani, pēc CNN teiktā, iespējams, atteiktos pat no nakts kopā ar princesi Leu, lai tikai varētu iegūt jauno augstas izšķirtspējas projektoru R2-D2.

[img]/images/upload/r2d2.jpg[/img]

Firma [url=http://www.nikkor2d2.com/]Nikko Home Electronics[/url] šo ierīci, [url=http://www.engadget.com/2007/01/10/video-r2d2-projector-webcam-and-lightsabre-skype-phone/]R2-D2 Mobile Entertainment System[/url] jeb mobilo izklaides sistēmu, izveidojusi simpātiskā “Zvaigžņu karu” robota izskatā. Sistēmā ir iebūvēts LCoS projektors (rāda 80 collu attēlu uz baltas sienas), DVD/CD/MP3 atskaņotājs, stereo skaļruņi, integrēta iPod ligzda un vienpadsmit R2-D2 skaņas efekti. Sistēma ir vadāma ar tālvadības pulti, kura izveidota zvaigžņu kuģa Millennium Falcon izskatā. Pārdošanas cena martā varētu būt apmēram 2500 ASV dolāru.

[b]Labākais produkts, kura izstādē nebija[/b]

Kā ziņo CNN, tad otrdien žurnālisti nelikās ne zinis par apmēram 2700 firmu piedāvātajiem jaunumiem. Viņi visu uzmanību pievērsa gaidāmajai iPhone preses relīzei no Macworld izstādes, kura tobrīd notika Sanfrancisko. Firmas [url=http://www.apple.com/]Apple[/url] izstrādātais [url=http://www.cnn.com/2007/TECH/ptech/01/09/apple.macworld.ap/index.html]iPhone[/url] ir trīs produkti vienā – platekrāna iPod ar skārienjutīgu 3,5 collu displeju, četrjoslu GSM mobilais telefons un Wi-Fi ierīce, kura var sūtīt un saņemt teksta īsziņas, veikt telefonsarunas pa internetu, sūtīt un saņemt e-pastu, pārlūkot tīmekli un interaktīvās Google kartes.

[img]/images/upload/iphone.jpg[/img]

Vēl iPhone ir apgādāts ar Bluetooth saiti bezvadu austiņām, 2 megapikseļu kameru un jaunu mūzikas failu navigācijas funkciju Album Flow, kura ļauj “pāršķirt lapas” ar pirkstiem. Tas nebūs īpaši lēts prieks: 4GB iPhone maksās 499 ASV dolārus, savukārt 8GB ierīce – 599 dolārus; abas paredzēts laist pārdošanā vasarā.

Avots: [url=http://www.cnn.com/]CNN[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us