Elektromobiļi palēnām pārņem pasauli – taksometri, superauto un sedani

Kamēr vieni uzskata, ka nākotne pieder ūdeņraža dzinējam un ar to aprīkotiem auto, otri priecājas par iespējām, kuras sniedz elektrība. Angļi prezentējuši pirmo elektro-taksometru, Shelby paziņojuši par ātrākā elektromobiļa būvi, savukārt Fisker atgādina par sevi, pavēstot par sadarbības partnera atrašanu sava ekoloģiskā sedana ražošanai.

Ņujorkieši pavēstījuši, ka viņu taksometri būs ekoloģiskāki ap 2010. gadu, savukārt Apvienotajā Karalistē jau šodien pa ceļiem sācis ripot pirmais elektromobilis-taksometrs. Auto, kas masveidā uz ielām parādīsies oktobrī, pilnībā tiks darbināts ar litija jonu akumulatoriem un ar vienu uzlādi spēs pasažierus pārvadāt apmēram 160 kilometru attālumā ar maksimālo braukšanas ātrumu – 100 km/h. E7 minivena cena paredzēta zem 40 tūkstošiem sterliņu mārciņu.

[img]/images/upload/EV7.jpg[/img]
Tiem, kas jūtas pārāk individuāli, lai brauktu ar taksometriem, Shelby Supercars izlēmuši piedāvāt elektrisko superauto, līdzīgu kā Tesla Roadster. Ultimate Aero EV ir pasaules otra ātrākā ielas auto Ultimate Aero elektroversija: „Es uzskatu, ka mēs varam to padarīt ātrāku, pakļāvīgāku un tīrāku kā jebkurš cits auto ražotājs,” skaidro SSC dibinātājs Džerods Šelbijs (Jerod Shelby). Ultimate Aero EV būs aprīkota ar 373 kW elektrodzinēju un tirgū tas nonāks nākamā gada beigās; pirmie testi varētu notikt jau februārī.

[img]/images/upload/ssc-ultimate-aero-ev.jpg[/img]
Kā pēdējais alternatīvo enerģijas avotu ražotājs šonedēļ sevi pieteicis Fisker Automotive. Viņu ražotais Karma hibrīdauto ar sportisku sedana virsbūvi tiks ražots Valmet Automotive rūpnīcā Somijā. Fisker Karma elektrodzinējs spēs nobraukt 80 kilometrus, taču tā iekšdedzes dzinējs piedāvās pārvietoties vēl 480 kilometru lielos attālumos. Kompānija lēš, ka ziemeļu kaimiņos ražotais auto sasniegs apmēram 2,35 litru patēriņu uz 100 kilometriem. Paredzēts, ka gada laikā varētu tikt saražotas 15000 automašīnas un to vidējā cena varētu būt 80 tūkstoši ASV dolāru.

[img]/images/upload/fiskerkarma.jpg[/img]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us