Ekoloģiskie auto kļūst efektīvāki un tehnoloģiski bagātāki

Toyota – viens no zināmākajiem hibrīdauto ražotājiem – sācis domāt par saules enerģijas paneļu uzstādīšanu lielākas efektivitātes gūšanai un tajā pat laikā jau prezentējis dizainu nākamās paaudzes Prius ekoautomobilim, kas ceļu ieraudzīs ne ātrāk kā 2010. gadā.

Nikkei.net publiskotā informācija liecina, ka Toyota inženieri sākuši strādāt pie idejas ievietot Prius jumtā vairākus saules paneļus. Tiesa, tie galvenokārt būs paredzēti dažādu elektrisko ierīču, piemēram, gaisa kondicioniera vai radio darbināšanai un galvenā elektrodzinēja atslogošanai. Pagaidām gan nav zināms kad šāda iespēja mašīnā tiks iekļauta un cik tā maksās; neoficiāli avoti liecina, ka tas varētu notikt 2009. gada beigās un pie šīs funkcijas varētu tikt tikai paši pilnīgākie Prius modeļi.

[img]/images/upload/toyprius_solar_1.jpg[/img]
[img]/images/upload/toyprius_solar_2.jpg[/img]
Līdzīgas idejas jau pirms laika pauduši citi ražotāji. Piemēram, Porsche gaidāmajās Cayenne apvidus un Panamera sedana hibrīdversijās plāno izmantot reģenerēto elektroenerģiju dažādu komponentu darbināšanā, savukārt Fisker savā karma sedanā varētu izmantot saules paneļus, gluži kā Prius. Jāatzīmē gan, ka Toyota ražotā hibrīdauto entuziasti jau izveidojuši savu versiju par saules paneļiem uz auto jumta, tādējādi iegūstot iespēju braukt apmēram 20 jūdzes vairāk nekā standartā.

[img]/images/upload/toyprius2010.jpg[/img]
Vēl gan nav zināms vai saules paneļi tiks uzstādīti arī uz nākamās paaudzes Prius, kura dizains jau ir prezentēts. Žurnāls Car And Driver lēš, ka jaunās paaudzes auto, kurš no priekšpuses līdzinās Toyota Aygo, būs efektīvāks un spēs pārvietot pasažierus tālāk (šā brīža Prius var nobraukt 48 jūdzes ar vienu galonu (4,9 l/100km) pilsētā un 45 jūdzes uz šosejas (5,2 l/100km)). 2010. gadā klajā nākošais auto varētu maksāt no 23 tūkstošiem dolāru par bāzes modeli līdz pat 30 tūkstošiem par dažādu papildiespēju pārbagātību.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us