Eiropas Savienība varētu veidot saules elektrostacijas Sahāras tuksnesī

Eiropas Savienības pārstāvji aprēķinājuši, ka visas kopienas apgādāšanai ar elektroenerģiju būtu nepieciešami vien 0,3 procenti no saules enerģijas, kas „krīt” uz Sahāras tuksnesi Āfrikā. Eiropas Komisijas pārstāvis Arnulfs Jēgers-Valdau (Arnulf Jaeger-Waldau) no EK Enerģētikas institūta lēš, ka šāda plāna realizēšana varētu mainīt visas savienības nākotni.

A.Jēgers skaidro, ka Sahāras tuksnesis tā pat ir nelietderīgi izmantots zemes placis, kaut arī tajā slēpjas milzu bagātības. Šī teritorija ir pasaulē lielākais siltais tuksnesis un tā platība ir vairāk nekā 9 miljoni kvadrātkilometru. Tā kā tā atrodas Ekvatoriālajā joslā, par saules un karstuma trūkumu šeit sūdzēties nevar – ar saules paneļiem, kas būtu apmēram Velsas reģiona izmērā (Apvienotā Karaliste; 20’779 kvadrātkilometri), būtu iespējams ar enerģiju apgādāt visu Eiropas kontinentu.

[img]/images/upload/solarspain.jpg[/img]

[i]Šī Spānijas saules enerģijas stacija saražo 3 reizes mazāk elektroenerģiju nekā tas būtu Sahārā (saules intensitātes dēļ). Neapdzīvotais tuksnesis jau sen bijis saules enerģijas redzes lokā.[/i]

Barselonā (Spānija) notiekošajā Euroscience Open Forum jau diskutēts par iespējamajiem enerģijas iegūšanas veidiem – paraboliski saules enerģijas savācēji, dažādas tehnoloģijas ar spoguļiem un ūdens sildīšanu, kā arī jau tradicionālās silīcija plāksnes ar fotoelementiem.

Enerģijas sistēmas uzlabošanai izteikts arī plāns par milzīgas infrastruktūras izveidi, kas savienotu visas atomelektrostacijas, vēja stacijas Dānijā un Lielbritānijā, kā arī ģeotermālo enerģiju no Islandes un plānoto saules enerģiju no Āfrikas. Plānus idejiski jau atbalstījuši Francijas prezidents Nikolā Sarkozī un Lielbritānijas premjerministrs Gordons Brauns.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us