Eiropas Savienībā aizliegs neekonomiskus plazmas TV

Jaunākie Eiropas Savienības (ES) likumi paredz aizliegt pārdot plazmas TV paneļus, kuru energoefektivitāte neatbilst noteiktām normām. Šāds solis ir tikai daļa no plānotajiem pasākumiem, kas paredzēti energoefektivitātes uzlabošanai kopienas teritorijā.

Kā ziņo Daily Telegraph, lielos paneļus daudzi jau iesaukuši par „4×4” – tie var patērēt pat četras reizes vairāk elektrību nekā tradicionālie TV ar CRT „lielgabalu”. ES gan neparedz šos ekrānus aizliegt pilnībā – Vides departamenta pārstāvis skaidro, ka no apgrozības tiks izņemti tikai sliktākie, respektīvi, enerģiju tērējošākie pārstāvji. Savukārt palikušie TV tiks marķēti ar dažādām enerģijas patēriņa klasēm, līdzīgi kā cita sadzīves tehnika.

Šādas sankcijas netiks piemērotas LCD paneļiem, jo to efektivitātes rādītāji ir daudzkārt augstāki.

[img]http://datuve/images/upload/20090115151431.jpg[/img]
Līdzīgu priekšlikumu izteikuši arī Kalifornijas (ASV) valdības pārstāvji – viņi cer, ka 2011.gadā veikalos vairs nebūs iespējams iegādāties televizorus, kas patērē pārāk daudz enerģijas.

Pašreiz Eiropas mājsaimniecībās ir trīs reizes vairāk elektroierīces un tās kopā tērē apmēram divas reizes vairāk elektrību nekā tas bija tikai 20 gadus atpakaļ. 2005.gadā ES televizoru patērētā enerģija bija apmēram 54 TWh, kas ir ekvivalents 63 miljoniem sadedzinātu naftas tonnu. Ja turpinātos šāda pat attīstība un netiktu veikti ierobežojumi, 2010.gadā tiktu patērēta jau 91 TWh, savukārt 2020.gadā – 116 TWh.

Jāpiezīmē, ka pagājušajā nedēļā Eiropas kopienas likumdošanā tika iestrādāts punkts, kas sākot ar septembri paredz aizliegt 100W spuldzīšu pārdošanu, to aizvietojot ar t.s. ekonomiskajām spuldzēm.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us