Google atkal nākas saskarties ar neuzticības regulatoru kontroli, ko rīko Eiropas Komisija, lai izmeklētu apsūdzības par negodīgu konkurenci, ko izvirzījis Mountain View meklēšanas gigants pēc trīs Eiropas meklēšanas lapu sūdzībām.
Google savā oficiālajā blogā raksta, ka ir iepazinušies ar apsūdzību un neuzskata, ka savā darbībā būtu izdarījuši ko nepareizu. Google apgalvo, ka divi no uzņēmumiem, kas iesnieguši sūdzības, esot ciešās saitēs ar Microsoft, kas pēc nesen noslēgtā sadarbības līguma ar Yahoo, ir pārliecināts, ka Google kā konkurents galvenokārt ir meklēšanas jomā.
“Mēs vienmēr esam smagi strādājuši, lai nodrošinātu, ka mūsu panākumi tiek gūti godīga ceļā – caur tehnoloģiskām inovācijām un lieliskiem produktiem, nevis iegrožojot savus lietotājus un reklāmdevējus, veidojot mākslīgas iekļūšanas barjeras,” paudis Google galvenais konkurences padomes loceklis Julia Holtz, “ Kamēr mēs būsim spējīgi piedāvāt atsauksmes un papildus informāciju šīm apsūdzībām, mēs esam pārliecināti, ka mūsu bizness darbojas gan lietotāju un partneru interesēs, gan arī ir saskaņā ar Eiropas konkurences likumu.”
Analītiķi uzskata, ka šī nebūs vienīgā komisijas pārbaude Google darbībās un šīs pārbaudes varētu atstāt zināmas sekas, jo Eiropa šo lietu ir ņēmusi ļoti nopietni. Briselē esošā konkurences komisija pagaidām presei nevēlējās neko sīkāk komentēt un arī savā mājas lapā nav ievietojusi jaunus ziņojumus.
Līdz ar to, kā Google paplašināja savu darbību no vienkārša meklētāja un pievērsās daudzām citam jomām: kartes, digitālās grāmatas, mobilie telefoni utt, Google tiek pakļauts aizvien pieaugošam skaitam pārbaužu ne tikai no Eiropas puses, bet arī ASV. Jo īpaši interesi par sevi no ASV tiesību sargājošajām iestādēm Google palielināja paziņojot, ka gatavojas izveidot privātu digitālo bibliotēku ar miljoniem vecu grāmatu.