Eiropā pāreja uz digitālo TV notiek pēc plāna

Šobrīd piecas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis pārgājušas uz digitālās televīzijas pārraidi. Savukārt portāls X-Bit Labs ziņo, ka lielākā daļa dalībvalstu ir gatavas līdz 2012.gadam atteikties no analogās televīzijas pārraidīšanas.

„Eiropas pāreja norit pēc plāna, jo īpaši, salīdzinājumā ar pārējām valstīm pasaulē. Esmu pārliecināta, ka tuvāko divu gadu laikā ES valstis pievienosies tai saimei, kas pārgājušas uz digitālo ēru,” komentē savienības telekomunikāciju un mediju komisāre Viviāna Redinga (Viviane Reding).

Eiropas Komisijas publiskotajā paziņojumā teikts, ka pāreja notiek pēc plāna un jau šobrīd uz digitālo TV apraidi pilnībā pārgājušas piecas dalībvalstis, savukārt vēl vairākas nodrošina teju pilnīgu apraidi – šīs valstis ir Luksemburga, Nīderlande, Somija, Zviedrija, Vācija, kā arī lielākā daļa Beļģijas un Austrijas.

Paredzams, ka līdz 2010.gada beigām pilnībā uz digitālo televīziju būs pārgājušas Austrija, Dānija, Igaunija, Malta, Slovēnija un Spānija, savukārt laika posmā no 2010.līdz 2012.gada beigām uz jauno standartu pāries arī Apvienotā Karaliste, Beļģija, Bulgārija, Čehija, Grieķija, Francija, Itālija, Latvija, Portugāle, Rumānija, Slovākija, Kipra un Ungārija. Polija paredz digitālās televīzijas ieviešanu līdz 2015.gadam.

Šobrīd lielākajā daļā valstu notiek digitālās TV testēšana.

2012.gads ir paredzētais pārejas beigu termiņš Eiropas Savienībā. Japāna uz digitālo TV plāno pāriet 2011.gadā, Dienvidkoreja – 2012., Austrālija – 2013., savukārt Krievija – 2015.gadā. ASV šī procesa beigu termiņš ir atliks līdz 2009.gada vasarai.

Digitālās televīzijas pārraide nodrošina labāku attēla un skaņas kvalitāti, labāku mobilo uztveršanu, vairāk TV un radio kanālus, kā arī dažādus papildu servisus, piemēram, TV programmu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us