Eiropa būvē "Galileo"

Eiropas savienība (ES) ir sākusi darbu pie savas satelīt-navigācijas sistēmas izveides, kam ir piešķirts skanīgs vārds – [i]Galileo[/i].
[i]Galileo[/i] būs globāls tīkls, kas sastāvēs no 30 satelītiem, kas nodrošinās visprecīzākos datus par tā lietotāju atrašanos uz zemes, kā arī gaisā.

Plānotās izmaksas, kas būs nepieciešamas projekta realizēšanai dzīvē, ir vairāk nekā 3,4 miljardi eiro. Finansējums tiks izmantots no publiskajiem fondiem, kā arī privāto atbalstītāju makiem. [i]Galileo[/i] ir lielākais kosmosa projekts ES vēsturē.
Parauglidaparāts tiks sūtīts Visumā jau šā gada 28.decembrī, tātad rīt. Otrā platforma tiks palaista neilgi pēc 2006. gada iestāšanās. Mērķis šiem lidojumiem ir viens – testēt navigācijas sistēmas darbību. Abu lidaparātu sastāvā būs atompulksteņi jeb atomic clocks – jebkuras globālās pozicionēšanas sistēmas “sirds”. Ja viss norisināsies pēc plāna, tad pilnīga [i]Galileo[/i] nodošana lietotājiem varētu notikt 2010. gada beigās.

No viena skatpunkta veroties, [i]Galileo[/i] ir politisks projekts, jo tā izveide dos ES iespēju pašiem nodrošināt šāda veida servisu, kas pašlaik uzticēts ASV. [i]Galileo[/i] būs civila satelītnavigācijas sistēma, kas dalīsies vairākos apkalpošanas līmeņos. Tā nodrošinās precizitāti līdz 1 metram, lielāku “caursišanu” pilsētu centros, ēkās, zem kokiem. [i]Galileo[/i] sistēma tiks aprīkota ar intelektuālām spējām – tā ziņos lietotājam par iespējamiem cēloņiem, kas varētu izsaukt sistēmas iziešanu no ierindas. [i]Galileo[/i] dos arī ekonomisku ieguldījumu – tiks radītas apmēram 100 000 jaunu darba vietu.

Avots: [url=http://news.bbc.co.uk/1/hi/sci/tech/4555276.stm]BBC News[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us