eBay pērk Skype

Apstiprinot baumas par divu lielu kompāniju sarunām, [i]eBay[/i] šodien oficiāli paziņoja, ka savā īpašumā vēlas iegūt internet-telefonijas “gigantu” [i]Skype[/i] par 2.6 miljardiem ASV dolāru skaidrā naudā un akcijās, kā arī ar 1.5 miljardu lielu kapitālu kompānijas uzturēšanai un attīstībai.
[i]Skype[/i] tiks izmantota kā saikne starp [i]eBay[/i] pārdevējiem un pircējiem. Pēdējā gada laikā [i]eBay[/i] akciju cenas ne tikai palika nemainīgas, bet pat nedaudz nokritās. Šāds solis pavērtu iespēju [i]eBay[/i] akciju cenu celšanai. [i]Skype[/i] tiks aprīkota ar [i]PayPal[/i], kas tās 54 miljonu lielajam lietotāju pulkam atvieglotu samaksas procesu par “ārpus Skype” zvaniem. Fakts, ka šobrīd [i]Skype[/i] izmanto 225 pasaules valstīs, palīdzētu palielināt [i]eBay[/i] lietotāju un klientu skaitu.
“[i]Skype[/i] kompānijas mērķis vienmēr ir bijis apvienot biznesa komunikācijas tīklu ar viegli lietojamu internet-komunikācijas tīklu lietošanai mājās. Šāds solis būtu ļoti apsveicams, ja vēlamies sasniegt savu mērķi” paziņoja viens no [i]Skype[/i] vadošajiem cilvēkiem – Niklass Zenstroms (Niklas Zennstrom).
Zenstroms un vēl viens [i]Skype[/i] boss Janus Frīs (Janus Friis) saglabās savu posteni arī pēc kompānijas pārpirkšanas.
“Apvienojot divas vadošās kopmānijas e-komercijas jomā – [i]eBay[/i] un [i]PayPal[/i], ar absolūto līderi internet balss-komunikācijā [i]Skype[/i], mēs izveidotu ļoti spēcīgu kompāniju ar lielu ietekmi e-biznesā” secināja Mega Vitmane (Meg Whitman), viena no eBay kompānijas vadītājām.
Darījuma laiks tiek minēts 4.ceturkšņa beigās, 2005.gadā, tātad pašā gada nogalē.

Avots: [url=http://www.betanews.com/article/eBay_Acquires_Skype_for_26_Billion/1126540985]BetaNews[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us