eBay.com izplešās

Tiešsaistes izsoļu gigants eBay ir iegādājies 25% no San Francisko sludinājumu lapas Craigslist.org. Craigslist.org ir sludinājumu lapa, kas 1995. gadā tika dibināta kā San Francisko bezmaksas sludinājumu portāls, bet šobrīd ir viens no ASV populārākajiem bezmaksas sludinājumu servisiem. ebay.com preses pārstāvis Hani Durzijs (Hani Durzy) pirkumu pamato ar vēlmi izpētīt un iedziļināties craigslist.org klasifikātoros un izpētīt tā veiksmes pamatus. Esošajā sludinājumu klasifikācijas modelī dažās vietās ir redzams ‘kaut kas patiešām spēcīgs’, un ebay ar šo pirkumu vēlas iedziļināties un izpētīt craigslist.org.

Craigslist.org akciju pārdevējs ir bijušais Craigslist.org darbinieks, kurš atstāja kompāniju. Akcijas viņš bija ieguvis no Kreiga Ņumarka (Craig Newmark), kas viņam tās bija uzticējis tāpat kā visiem pārējiem craigslist.org darbiniekiem pēc tam, kad 1999. gadā lapa tika reģistrēta kā kompānija.

Pats Craigslist.org dibinātājs un radītājs Kreigs Ņumarks nemaz nezināja par bijušā darbinieka plāniem, līdz paši eBay pārstāvji vērsās pie Kreiga, lai uzzinātu viņa domas par sadarbības iespējām. Kreigs savā weblogā izsakās: “Lai gan es nemūžam nebūtu iedomājies ka daļa no craigslist kļūs par kādas lielas kompānijas īpašumu, Mega Vhitmena un Pjērs Omidjārs (Meg Vhitman and Pierre Omidyar) izrādīja, ka viņi patiešām ir ļoti ieinteresēti mūsos”.

Oficiālajā preses ziņojumā Hani Durzijs norāda, ka craigslist.org ir kā magnēts cilvēkiem, kas vēlas pirkt un pārdot. eBay konkurenta nopirkšana nozīmē “virzību nākotnē ar vienotu sadarbību”.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us