E-paraksts par 1,17 miljoniem latu

Elektroniskā paraksta (e-paraksta) ieviešanai nepieciešamo programmatūru un tehnoloģisko nodrošinājumu “Microsoft Latvia” piegādās par 1,174 miljoniem latu, paredz “Microsoft Latvia” un Latvijas Pasta (LP) noslēgtais līgums.

E-paraksta projekta realizācijā tas veidos infrastruktūras platformu, uz kuras tālāk tiks attīstītas e-parakstam nepieciešamās sistēmas un pakalpojumi.

LP ģenerāldirektors Gints Škodovs šodien žurnālistus informēja, ka ir izsludināts konkurss arī par viedkaršu iegādi, kas ir viens no nākamajiem būtiskākajiem soļiem e-paraksta ieviešanā. Viņš informēja, ka e-paraksta demonstrācija paredzēta nākamā gada martā. Pēc tam tiks veikta sertifikācija, bet nākamā gada vasarā e-parakstu jau varēs izmantot. Pēc viņa teiktā, mēnesī būs iespējas izlaist aptuveni 10 000 viedkaršu.Ierēdņiem viedkaršu iegādi apmaksās valsts, savukārt privātpersonām par tām būs jāmaksā pašām. Pagaidām nav zināms, cik daudz būs jāmaksā par viedkartēm. Škodovs prognozēja, ka par datu nesēju varēs maksāt gan abonēšanas maksas veidā, gan maksājot par veiktajām darbībām.

Īpašu uzdevumu ministrs elektroniskās pārvaldes lietās Jānis Reirs (JL) žurnālistiem sacīja, ka elektroniskā paraksta ieviešana rit veiksmīgi. Šodien starp “Microsoft Latvia” un LP noslēgto līgumu, pēc viņa domām, var uzskatīt par pirmo akmeni celtniecības objektā “elektroniskais paraksts”. “Mājai jābūt gatavai pavasarī, bet vasarā plānota tās nodošana ekspluatācijā,” teica Reirs.

Ministrs uzskata, ka e-paraksta ieviešana atvieglos dzīvi uzņēmējiem, jo tiks vienkāršota sadarbība ar valsts pārvaldi. Patlaban viņa vadītais sekretariāts vērtē, kam viedkartes tiks piešķirtas, kam tās ir vajadzīgas ikdienā.

“Microsoft Latvia” vadītājs Sandis Kolomenskis uzsvēra, ka daudzas valsts un pašvaldības iestādes gaida e-paraksta ieviešanu, lai varētu iedzīvotājiem sniegt elektroniskos pakalpojumus. Tie, pēc viņa domām, dos lielu ieguldījumu valsts attīstībā.

Satiksmes ministrs Ainārs Šlesers (LPP) preses konferencē pauda viedokli, ka bez e-paraksta Latvija nevar saukt sevi par valsti, kas vēlas balstīties uz augsto tehnoloģiju izmantošanu. Savukārt SIA “Lattelekom” valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis uzskata, ka nepieciešams veicināt arī pieprasījumu pēc elektroniskajiem pakalpojumiem.

Škodovs žurnālistiem atzina, ka LP piedalīšanās e-paraksta ieviešanā ir drosmīgs solis, taču tā esot vienīgā iespēja, jo nākotnē tiek prognozēta vēstuļu apjoma samazināšanās. Vēstuļu sūtīšanas apjoms pieaugšot tikai tuvākos trīs četrus gadus. Vēstuļu bizness veidojot pusi no LP ieņēmumiem, savukārt elektroniskie pakalpojumi būs vieni no galvenajiem, kas aizstās parastās vēstules, norādīja LP vadītājs.

Konkursā par sertifikācijas pakalpojumu sniedzēja informatīvās sistēmas piegādi un uzstādīšanu bez “Microsoft Latvia” piedalījās arī “IT Alise” un “Tieto Enator”, informēja Škodovs.

LETA jau ziņoja, ka valdība 18.oktobrī pieņēma e-paraksta nesēja koncepciju, atbalstot e-pārvaldes sekretariāta ieteikto risinājumu – viedkarti, ko perspektīvā varētu izmantot arī kā identifikācijas karti.

Šā gada 15.jūnijā Reirs parakstīja līgumu ar “Lattelekom” un LP par elektroniskā paraksta ieviešanu. Saskaņā ar līgumu LP kļuva par uzticamu sertifikācijas pakalpojuma sniedzēju, bet “Lattelekom” ir projekta tehnoloģijas partneris, nodrošinot sertifikācijas pakalpojumu sniegšanai nepieciešamo informācijas tehnoloģiju infrastruktūru un tās ekspluatāciju.

Avots: [url=http://www.leta.lv/news.asp?NewsID=20051220180038010D55A658CB9868EB]LETA[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us