Dvīņu torņi, kas spēj sevi pasargāt no saules stariem

aedas

Arābu Emirātos ir uzbūvēti divi skaisti dvīņu torņi, kuru būvē ir aizgūti daži no seno arābu arhitektūras elementiem, lai radītu inovatīvu veidu šo ēku aizsargāšanai no saules stariem.

Šie divi torņi ir pārklāti ar mehanizētām ģeometriskajām “ādām” un trīsstūrveida paneļiem, kas seko saulei un spēj nodrošināt aizsardzību pret saules gaismu.

Ēkas saules gaismas aizsardzību dizainu projektēja Aedas Architects kompānija, kura bija iedvesmojusies no Arābijas projekta “masharabiya” – skaista un grezna logu aizsega forma, kas aizsargā logus no spilgtās saules gaismas un cilvēka ziņkārīgajām acīm.

Šo tehnoloģiju kontrolē ar datora palīdzību, kas ļauj to atvērt, aizvērt un pat pārvietot horizontāli, lai aizsegtu saules starus. Šie iespaidīgie torņi ir aptuveni 145 metrus augsti, kuru celtniecība tika pabeigta jau 2012.gadā – torņus izrotājot ar neskaitāmiem mirdzošiem stikliem. Tā kā Arābu Emirātos lielākoties valda saule un ļoti karstais klimats – jaunā tehnoloģija samazina saules gaismu nokļūšanu telpās. Tā rezultātā ne tikai telpas kļuvušas tumšākas, bet ir kļuvis arī par 50% vēsāks, kas arī palīdz ēkas esošajiem gaisa kondicionieriem.

aedas

aedas

aedas

aedas

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us