Drošības uzlabošanai prezentēta videokamera, kas redz cauri apģērbam

Britu kompānija ThruVision aizsteigusies šodienai pa priekšu, prezentējot videokameru, ar kuras palīdzību iespējams noteikt ieročus, narkotikas vai sprāgstvielas, kas paslēptas zem cilvēka apģērba.

Katra dzīva būtne un arī objekts izstaro zināmu elektromagnētisko lauku, ko tad arī uz terahercu (starp mikroviļņiem un elektromagnētiskajiem viļņiem) jeb T-staru principa balstītā kamera ThruVision T5000 uztver. Ierīce spēj noskenēt priekšmetus apmēram 25 metru rādiusā ap sevi un piefiksēt vai šajā rādiusā „neslēpjas” kādi bīstami priekšmeti, kas varētu apdraudēt sabiedrības drošību.

[img]/images/upload/securitycamera.jpg[/img]

Produkts spēj skenēt vidi arī tad, ja visa tajā notiekošā darbība ir nemitīgā kustībā, pie tam, kā apgalvo idejas autori – ierīce ir pilnīgi nekaitīga cilvēkam. Kompānija uzskata, ka potenciālo klientu vairākumu sastādīs lidostas drošības dienesti un citas miera nodrošināšanas iestādes, taču netiek izslēgta arī lielo pilsētu ieinteresētība šādu ierīču uzstādīšanā sabiedriski aktīvākajās vietās, piemēram, parkos, laukumos vai skvēros.
„Terora akti pēdējos gados ir pamatīgi satracinājuši pasauli, tādēļ drošības nodrošināšana ir kļuvusi globāli svarīga,” sacīja Klīvs Beatijs (Clive Beattie), ThruVision vadītājs, „Iespēja redzēt metāliskus un nemetāliskus priekšmetus cilvēkiem pat 25 metru attālumā ir liels solis uz priekšu drošības uzlabošanā.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us