Draudi britu (un varbūt ne tikai?) privātumam

Britu valdība iecerējusi pārdot personisku informāciju par visiem 44 miljoniem iedzīvotāju privātām kompānijām, lai segtu arvien pieaugošos izdevumus ID karšu projektam.

[i]The Independent on Sunday[/i] ziņo, ka ministri sākuši pārrunas ar privātiem uzņēmumiem par datu pārdošanu, novērtējot tos £750 apmērā par katru iedzīvotāju.

Rodoties bažām ka ID karšu izmaksas varētu pieaugt līdz £200, līderi paredz, ka miljoniem strādnieku varētu atteikties iesaistīties ID karšu sistēmā, nosaucot to sociāldemokrātiskās partijas biedra naudas analogu.

[i]Unison[/i] ir jaunākā un lielākā tirdzniecības savienība, kas nostājusies pret šiem absurdajiem valdības plāniem. [i]Transport and General Workers[/i] savienība un [i]GMB[/i] jau mudinājušas parlamenta locekļus balsot pret šo likumprojektu. Savienība arī informē ka ID kartes nebūs efektīvs paņēmiens pret terorismu un tās 1,3 milj. veselības aprūpē iesaistīto locekļu šajā gadījumā varētu celt iebildumus.

Šādu sarunu sākšana ir pretrunā ar [i][url=http://www.homeoffice.gov.uk/]Home Office[/url][/i] teikto: [q]pretēji vēlēšanu reģistram, Nacionālais Identitātes reģistrs nebūs atvērts publiskai pieejai vai pārbaudēm[/q]
Sabiedrības atbalsts projektam pēdējos mēnešos ir krities, baidoties no papildus izdevumiem. Londonas Ekonomikas skolas ziņojumā parādīts ka kartes izmaksas katram indivīdam būs apmēram £200.

Papildus tam, uzņēmumiem būtu jāmaksā £750 par tehnoloģiju, kas ļautu tiem pārbaudīt klienta identitāti, skenējot acs varavīksni vai pirkstu nospiedumus.

Lielbritānijas valdības locekļi, kas jau saņēmuši šī Londonas Ekonomikas skolas ziņojuma kopijas, saka, ka tajā ir arī Nato drošības daļas priekšnieka brīdinājums, ka šīs kartes varētu būt drošības caurums un tās ir pārāk riskanti ieviest.

Pēc 2008. gada kredītkaršu lasītājiem līdzīgas ierīces būs parasta parādība bankās un lielveikalos. Šādas ierīces potenciāli varētu nolasīt klienta biometriskos datus, lai salīdzinātus tos ar datiem ID kartē.

Kā tas iespaido mūs, Latvijā? Ja šāds likumprojekts tiktu pieņemts, nākotnē Latvijas valdība, kā jau Eiropas pakaļskrējēji, varētu uz to atsaukties un censties kaut ko līdzīgu realizēt arī šeit. Tā kā daudzi svarīgi lēmumi tiek pieņemti klusiņām, neinformējot sabiedrību (arī vēlētājus!), pie mums tas varētu arī neradīt tādu ažiotāžu – pēc stāšanās spēkā nostādītu fakta priekšā.

[url=http://news.independent.co.uk/uk/politics/story.jsp?story=649780]Avots[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us