DRAM cenu iespējamās svārstības

Atmiņas DRAM DDR-2 ražotāji un atbildīgie par tirgošanu ir nopietni satraukušies, jo viņu produkciju nepērk. Šoreiz vairāki faktori ir iespaidojuši datoru tirgotāju plānus iepirkt jauno DRAM atmiņu, kā rezultātā pieprasījums pēc tās ir neatbilstoši zems plānotajam. Var gadīties, ka rudenī jaunā atmiņa būs dārgāka vai var neparādīties pietiekošā apjomā.
Parasti datorpārdevēji savas noliktavas papildina no jūlija un pieprasījums apsīkst ap oktobri. Šogad datorpārdevēji bailēs no pieaugošā pieprasījuma papildināja savas noliktavas jau maijā, kas noveda pie tā, ka jauni atmiņas krājumi nebija nepieciešami. Savukārt jūlijā noliktavu krājumi netika papildināti, bet gan samazināti.

Intel mātesplašu un DRAM ražotāju prognozes par sekmīgu jauno produktu izplatīšanu jūlijā, noveda pie tā, ka datorpārdevējiem vairāk nevajadzēja jaunus krājumus un viņi nepirka jaunās tehnoloģijas.

Tagad DRAM jaunā atmiņa ir iesprūdusi ražotāja noliktavās, jo datorpārdevēju noliktavās atrodas pietiekams daudzums iepriekšējā atmiņas modeļa krājumu. Septembris tiek gaidīts kā izšķirošais mēnesis, lai neietekmētu atmiņas cenu, jo ja kompānijas vēlēsies atjaunot savus krājumus, DRAM nevajadzēs glabāt noliktavās, pacelt cenu vai pārtraukt to ražošanu.

Avots: The Inquirer

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us