Domēni bez punktiem

Kāda holandiešu tehnoloģju kompānija uzsākusi projektu ar nosaukumu [i]UnifiedRoot[/i], lai lietotājiem būtu iespēja tikt vaļā no interneta adrešu sufiksiem kā .com vai .lv, tā vietā lietojot unikālu domēnu, kas sastāv no viena vārda bez punktiem, piemēram, ierakstot jūsu interneta pārlūkā vārdu [i]datuve[/i], jums uzreiz atvērtos mūsu lapa.

Plānots piedāvāt domēnus jebkurā valodā, tātad ar visām garuma un mīkstinājuma zīmēm. Šajā projektā, atšķirībā no citiem līdzīgiem projektiem, tiks piedāvāts praktiski neierobežots skaits sufiksu. Jau pirmajā dienā, neskatoties uz augsto domēnu cenu, piereģistrējušies vairāki tūkstoši cilvēku un kompāniju. Par šādu prieku nāksies atstāt jau 1000$ reģistrējoties vien, un papildus 240$ gadā par domēna uzturēšanu. Protams, piereģistrējot šādu domēnu, būs iespējams veidot arī apakšdomēnus.

Problēmas šim projektam rada [b]ICANN[/b] (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers), kas nosaka to, kuri augstākā līmeņa domēni tiks atpazīti internetā. ICANN ir kompānija, kas darbojas ASV Komercijas Departamenta pārraudzībā un operē ar interneta root serveriem, kas vada visu interneta datu plūsmu. Ja [i]UnifiedRoot[/i] kompānija grib, lai viņu jaunos augšējā līmeņa domēnus atpazītu datori visā pasaulē, jāapiet ICANN, norādot katram datoram internetā uz saviem root serveriem, kuri satur ICANN root serveru satura kopiju un pašu veidotos domēnus. Ātrāks veids, kā panākt katra datora iestādījumu nomainīšanu ir, slēdzot līgumus ar Interneta Pakalpojumu Sniedzējiem. [i]UnifiedRoot[/i] jau ir noslēguši līgumus ar lielāko daļu Turcijas interneta provaideru. Skaidrs, ka projektam ir daudz problēmu, un tas prasīs lielus pūliņus, tādēļ arī attiecīgas cenas.

Raksta avots: [url=http://news.yahoo.com/s/nm/20051125/wr_nm/internet_domains_nodotcom_dc]Yahoo! News[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us