Dog Wars lietotnē iemājojis dzīvnieku tiesību aizstāvju veidots Trojas zirgs

Tam agri vai vēlu bija jānotiek – dzīvnieku tiesību aizstāvji pievērsušies arī mobilajai pasaulei. Kad dzīvnieku tiesību aizstāvjiem neizdevās pārliecināt [i]Dog Wars[/i] (spēle, kurā suņi piedalās asiņainās cīņās) pārstāvjus izņemt spēli no tirgus, lietotnē parādījās Trojas zirgs, kas visiem tālruņa kontaktiem nosūtīja tālruņa īpašnieku nomelnojošu īsziņu.

Tiklīdz kā Trojas zirgs nonāca tālrunī, lietotne kontaktiem nosūtīja īsziņu ar tekstu “Man patīk darīt pāri dzīvniekiem. Man šķita, ka tev tas būtu jāzina.” [i]Symantec[/i], kas pirmie paziņoja par Trojas zirgu, emuārā rakstīja, ka atraduši dažus pavedienus par Trojas zirga avotu, taču nedomā, ka tas būtu saistīts ar organizācijas [i]PETA[/i] (Cilvēki par ētisku izturēšanos pret dzīvniekiem) darbību. “Visticamāk Trojas zirgu izveidojis kāds cilvēks, kas vēlas saistīt lietotni ar organizācijas vārdu,” raksta [i]Symantec[/i]. Drošības uzņēmums nodēvēja Trojas zirgu par “Android.Dogowar.”

[img]http://datuve/images/upload/20110817142548.jpg[/img]
Trojas zirgs tika atrasts vecākā [i]Dog Wars[/i] versijā – Beta 0.981. Lietotne tika izdzēsta no Google Android Market, taču to joprojām varēja atrast citos programmatūras veikalos un tīmekļa vietnēs. Lietotnes instalācijas laikā Trojas zirgs parādīja ikonu, kas līdzīga īstajai lietotnes ikonai, taču vārda BETA vietā tajā atradās vārds PETA.

Aprīlī PETA un citas dzīvnieku tiesības aizstāvošas organizācijas nosodīja lietotni, raksturojot to kā “pretīgu rīku, ar kura palīdzību var piesaistīt cilvēkus suņu cīņām, iemācīt trenēt suņus šādām cīņām un veicināt stereotipus par konkrētām suņu šķirnēm”. Lietotnes izstrādātāji [i]Kage Production[/i] uz to atbildēja: “Tā ir TIKAI video spēle. Iespējams, kādu dienu mēs izveidosim lietotni, kurā cīnās peles vai zivis, lai to varētu spēlēt cilvēki, kuri nesaprot lomu spēļu žanru. Ja kaut kas ir nelegāls īstajā dzīvē, tas nenozīmē, ka par šo lietu nedrīkstētu radīt dziesmu, filmu vai video spēli.”

[url=http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2391228,00.asp]PC Mag[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us