Divkodolu procesori, kādi tie būs?

Par divkodolu procesoriem itkā jau būtu pietiekoši daudz informācijas. Bet vēl ir tomēr daudzas nianses kuras atklājas, un par kurām izrādās nevisai daudz mēdz runāt.

Te varat redzēt [b]Intel[/b] procesoru kodolu, [i]Smithfield[/i] un [i]Presler[/i], inženierparaugu fotogrāfijas. Skaidri redzams, ka [i]Presler[/i] kodola arhitektūra tiks veidota no diviem atsevišķiem moduļiem. [b]Intel[/b] ir pārliecināts, ka tādā veidā tiks samazināts brāķa procents un optimizēts ražošanas process. Bet vai tas tā būs? Izrādās ir ne viens vien nosacījums, kurš jāizpilda, lai tas atbilstu patiesībai.

[img=/images/upload/CPU1.jpg]Smithfield[/img]

[img=/images/upload/CPU2.jpg]Presler[/img]

Bet ko par to domā [b]AMD[/b]?
Saitā [url=http://hardware.gamespot.com/Story-x-1653-x-x-x]GameSpot[/url] varam palasīt viņu viedokli.

Pēc [b]AMD[/b] domām, sadalīt kodolu nebūtu izdevīgi kristālu šķirošanas dēļ. Tiek uzskatīts, ka divi uz pamatnes blakus esošie kristāli atšķirsies ar dažādiem frekvenču diapazoniem. Un, lai atrastu “līdzvērtīgu pāri”, būtu jāpāršķiro daudz kristālu. Acīmredzams, ka [b]Intel[/b] ar tādu šķirošanu nenodarbosies. Un galarezultātā vienā komplektā būs salikti kristāli ar dažādām frekvenču un siltumizdales īpašībām. Protams, ka standarta raksturlīkne tādam procesoram tiks pielīdzināta [u]vidējam minimālajam[/u] kopsaucējam.

[b]AMD[/b] tādu pieeju nevēlas realizēt – kompānijas divkodolu procesoriem būs monolīta konstrukcija, nevis divi atsevišķi moduļi. Bez tam [b]AMD[/b] uzskata, ka tādā veidā var efektīvāk integrēt procesorā tā kopējo loģiku, kura atbild par kodolu savstarpējo mijiedarbību.

[b]AMD[/b] jau devusi noprast, ka pirmie sapāroto kodolu procesori būs galddatoru [i]Athlon 64[/i]. Bet šo procesoru ražīgums nesasniegs pilnību, kamēr nebūs izveidots attiecīgs programnodrošinājums. Ši iemesla dēļ [b]AMD[/b] ir pagaidām atstājusi [i]Athlon 64 FX[/i], kā ātrdarbīgu vienkodola procesoru, bet tikai līdz noteiktam laika posmam. Kompānijas pārstāvji apgalvo pilnīgi nopietni, ka arī [i]Athlon 64 FX[/i] tiks pie diviem kodoliem, bet tas notiks tikai pēc programmu optimizācijas. Kura visticamāk sāksies ar [u]spēļu industriju.[/u]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us